Хронотип зв'язаний з характером та темпераментом Автор: lesya · Опубліковано: 04.11.2010 09:30 · Розділ: Життя

Співробітники Гейдельберзького університету (Німеччина) Крістоф Рандлер і Олена Залігер зробили вагомий вклад у вивчення того, наскільки хронотип зв’язаний з темпераментом і характером людини. Про це повідомляє «Компьюлента» з посиланням на публікацію в спеціалізованому виданні Personality and Individual Differences.

Відомо, що всі люди на землі поділяються на "жайворонків» та «сов» (чи «ранніх» і «вечірніх»), і зумовлюється цей розподіл не лише відповідними генетичними причинами. У даному контексті певну роль відіграють стать, вік, а також культурні, соціальні та екологічні особливості, зовнішні фактори синхронізації наших внутрішніх годин із земними протягом цілої доби. Найпотужнішим «цайтгебером» -задатчиком ритму - у даному випадку і для рослин, і для тварин є світло.

З віком люди стають совами (фото взято з сайту liveinternet.ru)
З віком люди стають совами (фото взято з сайту liveinternet.ru)

Результати численних досліджень довели, що представниці слабкої статі, дівчата й жінки, більше орієнтовані на ранкову активність, аніж чоловіча стать. З віком людина зазвичай повільно мігрує вбік вечора. «Сови» частіше зустрічаються серед екстравертів, імпульсивних людей та невротиків.

Нове дослідження було присвячене вивченню психології, схильностей та поведінки підлітків. В експериментах взяло участь 146 німецьких школярів. «Жайворонки» продемонстрували кращі результати в тестах на виявлення рівня витривалості та взаємодії з іншими (хоча попередні досліди на дорослих засвідчували цілком протилежне: «ранкові» насилу знаходять спільну мову з колегами), натомість «сови» випередили інших у завданнях на пошук чогось нового та подолання самих себе.

Експерименти, що проводилися з метою виявлення своєрідної залежності від нагороди, виявили вплив статевого фактора. Найбільше балів тут набрали хлопчики-«жайворонки» та дівчатка-«сови». Серед дітей, що не належать ні до одного з цих типів, найвищі показники теж зафіксовано у дівчаток.

Джерело: http://www.gazeta.ru


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.