Яку небезпеку становлять гризуни? Автор: Lesly · Опубліковано: 15.05.2009 11:56 · Розділ: Природа

Відомо, що гризуни спричиняють величезну шкоду по всьому світу, знищуючи готові харчові продукти та посіви. Тварини підточують та забруднюють втричі більше продукції порівняно з тим, що з’їдають. Якщо пацюки або миші прогризуть одну маленьку дірку в мішку з зерном, весь його вміст може бути зіпсованим та непридатним для подальшого споживання людиною і, в кращому випадку, зможе використовуватися як тваринний корм. Гризуни нищать також інші матеріали, навіть пластмасу (електричні кабелі) або метал. Крім того, вони розоряють поля перед початком сезону збору врожаю.

Деякі види гризунів поширилися по всіх континентах в результаті світового розвитку торгівлі та транспортування продукції. Три загальновідомі види є найбільшими шкідниками: сірий пацюк (Rattus norvegicus), чорний пацюк (Rattus rattus) та миша домашня (Mus musculus). Ці гризуни зустрічаються не тільки в тропіках, звідки вони родом, а й в холодних регіонах. Тут, вони постійно мешкають в людських оселях (чорний пацюк, миша домашня) або "гостюють" протягом кількох холодних місяців (сірий пацюк).

Проте шкода, спричинена цими істотами не обмежується тільки псуванням продукції.

"Велика Чума" в Лондоні 1665-1666 років винищила половину населення в місті. В 14 столітті "Чорна смерть" в Європі тривала 50 років та вбила 25 млн. людей. В першій чверті минулого століття близько 11 млн. населення Азії померло від чуми.

Хвороботворний організм передавався людині в основному щурячою південною блохою. Комаха кусала інфікованого пацюка, а потім, живлячись кров’ю людини, заражала її бактеріями, що спричиняли захворювання. Хоча, з 1924 року не було зафіксовано жодного глобального спалаху чуми, вона не вважається бідою минулого. Захворювання все ще існує в кількох регіонах планети.

Поширення гризунів по всій земній кулі вчені пояснюють їхньою вражаючою здатністю пристосовуватися до нових умов оточуючого середовища.

Джерело: bayerhome.co.za


Інші новини розділу