Британські в'язні отримають право голосу на виборах Автор: lesya · Опубліковано: 03.11.2010 09:09 · Розділ: Суспільство

Незабаром право голосу на виборах отримають близько 70 тисяч ув'язнених британських тюрем. Британський уряд вичерпав всі юридичні можливості залишити діючу на сьогоднішній день заборону в силі. У зв'язку з цим очікується, що повернення злочинцям виборчих прав відбудеться вже на цьому тижні.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ще п'ять років тому постановив, що діюча у Британії заборона, встановлена актом 1870 року про позбавлення злочинців права голосувати, м’яко кажучи, незаконна.

Людей відправляють до вязниці з метою позбавлення волі, а не особистості
Людей відправляють до вязниці з метою позбавлення волі, а не особистості

За попереднім оцінюванням, програна в Страсбурзькому суді справа може коштувати британським платникам податків щонайменше сотень мільйонів фунтів, які повинні покрити процесуальні витрати та, можливо, витратяться на виплату компенсацій.

На даний момент виборчого права позбавлено понад 70 тисяч осіб, які відбувають покарання в британських в'язницях. Серед засуджених право голосувати мали лише особи, що потрапили до в'язниці за неповагу до суду або несплату штрафів.

Нагадаємо, що закон, який забороняє всім злочинцям голосувати на виборах, був введений актом про позбавлення прав у 1870 році. У 1983 році ця міра була підтверджена Законом про народне представництво. Позов проти цієї заборони в Страсбург відправив Джон Херст, який потрапив до в'язниці за те, що зарубав сокирою літню жінку, в якої орендував житло.

У 2005 році ЄСПЛ постановив, що британський закон є дискримінаційним та суперечить Європейській хартії з прав людини. З тих пір уряд лейбористів проводив численні консультації з приводу цього питання, однак якихось змін до закону так і не вніс. В червні цього року Рада Європи зажадала в нового уряду консерваторів та ліберал-демократів привести законодавство у відповідність з рішенням, винесеним судом.

Джулієт Ліон, яка очолює Фонд тюремної реформи, вважає майбутні зміни закону історичними, оскільки вони покладуть край "архаїчному покаранню, яке допускає громадянську смерть". "Людей відправляють до в'язниці з метою позбавлення волі, а не особистості," - говорить Джулієт Ліон.

Однак не зважаючи на те, що Лондон не зможе залишити в силі закон, який діяв протягом 140 років, прем'єр-міністр Девід Кемерон має намір боротися проти повернення прав особам, які відбувають покарання за найсерйозніші злочини. Згідно з постановою ЄСПЛ, кожна країна має можливість самостійно вирішувати, які саме злочини можуть вести до обмеження виборчих прав.

Газета Daily Telegraph пише, що в новій версії закону рішення про позбавлення виборчого права конкретної людини буде прийматися судом. Ймовірно, що права голосу позбавлятимуть всіх осіб, засуджених до довічного ув'язнення. Окрім того, видання вже обговорює, яким саме чином будуть голосувати ув'язнені, припускаючи, що кожен з них виявиться приписаним до виборчого округу відповідно до останнього місця проживання.

Джерело: http://www.bbc.co.uk


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.