Посудини для парфумів: історія та сучасність Автор: lesya · Опубліковано: 03.11.2010 09:05 · Розділ: Культура

В перекладі з латини слово «парфуми» означає «крізь дим». Перш ніж перекочувати у витончений флакончик, який можна запросто сховати до кишені сучасної модниці чи закинути в сумочку, запашні аромати випалювали в спеціальних курильницях в Месопотамії. Звідти їх і запозичили єгиптяни. Різноманітні пахощі, мазі та натирання зберігалися в алебастрових посудинах. Дещо пізніше з'явилися розписані вигадливими, химерними малюнками глеки, призначені для використання в палацах фараонів, які формою нагадували тварин і птахів.

Натомість у Коринфі використовувалися сферичні посудини, а згодом лідерство перейшло до вкритих красивими візерунками родоських флаконів, виготовлених у формі божеств, міфічних істот, різноманітних тварин. В Греції почали виробляти посудини, інкрустовані дорогоцінними каменями та металами. В арабських країнах для зберігання парфумів використовували посудини грушеподібної форми, прикрашені бірюзою та вигадливим орнаментом. В Європі поширеними були «помандери», виготовлені з золота та прикрашені самоцвітами й візерунками зі срібла, що мали форму фруктів і носилися, як амулети. За часів Людовика XIV флакони зберігалися в спеціальних ящиках та в разі необхідності їх відправляли парфумерам для нового наповнення.

В давнину популярними були посудини, прикрашені різними орнаментами та візерунками (фото взято з сайту fashionmaniak.livejournal.com)
В давнину популярними були посудини, прикрашені різними орнаментами та візерунками (фото взято з сайту fashionmaniak.livejournal.com)

Особливо цінувалися індійські та китайські флакони філігранної роботи, а також позолочені флакони з емаллю, виготовлені вмілими руками російських ремісників. На початку ХХ століття майстер-склодув та ювелір Рене Лалік справив фурор, виготовивши флакони для парфумів з кришталю та скла у вигляді античних скульптур з вигравіруваними на них назвами.

По закінченню Першої світової війни особливо популярними стали флакони, зроблені з богемського скла. Генріх Гоффман презентував нові геометричні форми з класичними мотивами та надто великими пробками. Відомий італійський дизайнер Ельза Скіапареллі придумала флакон Shocking у вигляді жіночого бюсту, а разом із Сальвадором Далі - для Le Roi Solei - з ковпачком у вигляді сонця.

Після Другої світової війни популярності набули скляні флакони у вигляді пуделя, жіночого бюсту, деколи - у вигляді серця з пластиковими ковпачками: занижена вартість матеріалів компенсувалася помітними формами та малюнками. Потім з'явився ще дешевший матеріал - бакеліт, а трохи пізніше - маломірні флакони для духів.

Джерело: http://russiaregionpress.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?