У Гірській Шорії відзначатимуть День снігової людини Автор: lesya · Опубліковано: 03.11.2010 08:53 · Розділ: Природа

У Гірській Шорії, історико-географічній області на південному-сході Західного Сибіру (Кемеровська обл.), з'явилося нове свято - День снігової людини. Рішення про його відзначення прийняли цими днями представники місцевої влади, попередньо провівши бесіди та порадившись із шорськими старійшинами.

День снігової людини вирішили відзначати щороку - в момент відкриття гірськолижного сезону, саме тоді, коли тисячі шанувальників цього виду спорту з'їжджаються до Гірської Шорії з усіх куточків країни і не тільки. Цього року урочистості з приводу святкування такої незвичної дати відбудуться 11 листопада.

Більше того, місцева влада навіть "замовила" з Монголії наречену для снігової людини, яку також представлять на святкуванні. За останніми даними інформаційного агенства ІТАР-ТАРС, отриманими від начальника обласного департаменту культури та національної політики Лариси Зауервайн, шорські шамани проведуть національний обряд, що відображатиме своєрідне зародження щасливої родини. У ньому візьме участь шорський національний ансамбль "Чалтис".

Місцеві мисливці стверджують, ніби бачили снігову людину на власні очі (фото взято з сайту novynar.com.ua)
Місцеві мисливці стверджують, ніби бачили снігову людину на власні очі (фото взято з сайту novynar.com.ua)

В цілому в Гірській Шорії розповіді про йєті досить- таки популярні. Перша згадка про шорських гомінідів датується ще 30-ми роками минулого століття. А в лютому 2009 року адміністрація Кемеровської області розповсюдила інформацію, що в неподалік Азасської печери місцеві мисливці помітили невідомих людиноподібних істот, вкритих шерстю, зріст яких сягав півтора-двох метрів. До всього сказаного додавалася фотографія слідів, які нібито належали йєті. Однак російські фахівці з реклами та піар висловили припущення, що інформація про виявлення в Кузбасі сніжної людини, поширювана ЗМІ, скоріше за все призначена для залучення туристів.

Разом з тим завідувач відділом московського Інституту етнології та антропології РАН, доктор історичних наук Сергій Васильев повідомив, що вірогідність існування йеті надто мала: вчені-антропологи ще жодного разу не знаходили та не досліджували тіла йеті.

Натомість один з провідних дослідників снігової людини, кандидат історичних наук Ігор Бурцев заявив, що немає нічого особливого в тому, що йеті бачили саме в Кузбасі, оскільки Гірська Шорія є частиною алтайської гірської системи і вважається «місцем розмноження снігових людей». Бурцев двічі відвідував Гірську Шорію в 2009 в складі експедиції з пошуку йєті. Однак особисто зустріти снігову людину самому вченому так і не вдалося.

http://scienceplanet.info

http://www.itar-tass.com


Інші новини розділу