Війна завдає менше стресів, ніж щоденні життєві ситуації Автор: lesya · Опубліковано: 02.11.2010 10:26 · Розділ: Суспільство

Нещодавно британські психологи в процесі проведення відповідних експериментів дійшли висновку, що військові, які несуть службу в гарячих точках, набагато менше схильні до стресу, аніж працівники служб порятунку, лікарі швидкої допомоги та співробітники поліції.

Згідно з результатами досліджень, проведених британськими експертами в сфері психічного здоров'я, лише один з п'яти військовослужбовців, які проходили службу в Іраку в січні-лютому 2009 року, під час обстеження продемонстрував симптоми психологічного стресу. Пост-травматичний синдром був виявлений менш ніж у 4% піддослідних.

Разом з тим медики та психологи відзначили, що ознаки підвищення рівня тривоги та стресового розладу спостерігаються, в основному, в жінок та молодших чинів. Як зізнаються вони самі, стрес у них викликаний, насамперед, страхом бути вбитими.

Військова служба в гарячих точках завдає менше стресів, ніж робота в міліції (фото взято з сайту defpol.org.ua)
Військова служба в гарячих точках завдає менше стресів, ніж робота в міліції (фото взято з сайту defpol.org.ua)

Що ж стосується представників цивільних спеціальностей, то у них набагато частіше виявляють підвищений рівень схильності до стресу, водночас яскраво виражений у них посттравматичний синдром. Приміром, співробітники служб порятунку у Великобританії в тестах на стійкість до стресів показують вищий рівень схильності до психологічних стресів, аніж військовослужбовці.

Експерти висловили припущення щодо причин такої ситуації. На їхню думку, це пов'язано з регулярною підготовкою до боротьби зі стресом, що проводиться в армійських підрозділах. Чималу та, без сумніву, вагому роль відіграє тут і продумана система відпочинку солдатів у вихідні дні.

Нагадаємо, що перед цим вчені довели, що травми та стреси на ранніх етапах життя назавжди змінюють роботу генів в організмі, що негативно позначається на поведінці людини та навіть на її розумових здібностях.

Джерело: http://korrespondent.net


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.