Найдорожчі полотна світу Автор: lesya · Опубліковано: 01.11.2010 09:37 · Розділ: Культура

Своєрідне затишшя на арт-ринку, що виникло в результаті економічної кризи, виявилося фактично затишшям перед бурею. Протягом останніх місяців на найбільших світових аукціонах живопису було встановлено щонайменше кілька цінових рекордів, які засвідчують відновлення інтересу покупців до напрацювань художників. Найбільшу увагу привертають твори мистецтва, інвестиційна цінність яких очевидна.

Так, 4 травня 2010 був встановлений абсолютний ціновий рекорд розміром 106 500 000 доларів. Це сталося на торгах Christie's в Нью-Йорку, де полотно знаменитого Пікассо «Оголена, зелене листя й бюст» стало найдорожчим твором мистецтва за всю історію існування аукціонів. На картині, створеній у 1932 році, зображена спляча кохана Пікассо - Марі-Тереза Вальтер. Створена таємно від дружини, картина протягом 59- и років належала Френсіс Ласкер Броуді. Невідомий колекціонер, що запропонував за полотно рекордну ціну, вів торги за допомогою телефонного зв’язку.

Пікассо «Оголена, зелене листя й бюст»
Пікассо «Оголена, зелене листя й бюст»

Разом з тим на травневих торгах Sotheby's було продано величезний двометровий автопортрет Енді Уорхола, засновника поп-арту. Масштабне полотно, виконане в двох тонах - чорному та ліловому, було написане незадовго до смерті ідеолога американської субкультури, яка стала наслідком прицільного пострілу однією з учениць митця, феміністки Валері Соланас. За словами експертів Sotheby's, передпродажний естімейт картини становив близько 15 мільйонів доларів, однак остаточною затвердженою ціною стала сума в 32,6 мільйона.

Автопортрет Енді Уорхола
Автопортрет Енді Уорхола

22 червня 2010 на черговому аукціоні Sotheby's, проведеному в Лондоні, був установлений ціновий рекорд робіт Едуарда Мане. Один з двох його автопортретів - «Автопортрет з палітрою», створений в 1878 році, був проданий за 22,4 мільйона фунтів стерлінгів нью-йоркському дилеру Франку Жіро. Перед цим полотно належало колекціонерові Стівену Коену.

Мане «Автопортрет з палітрою»
Мане «Автопортрет з палітрою»

Незадовго до цього, 14 червня 2010, в рамках проведення аукціону Christie's в Парижі завершилися ще одні мистецькі торги. Скульптура Амадео Модільяні «Голова», над якою митець працював з 1910 до 1912 року, була продана невідомому колекціонерові за 52 мільйони доларів. Це абсолютний рекорд ціни на роботи Модільяні, адже скульптури та картини майстра ще ніколи до цього часу не продавалися з аукціону за такою високою вартістю. 65-сантиметрова «Голова» була попередньо оцінена організаторами аукціону на суму від 6 до 8 мільйонів доларів. Скульптура створена в стилі популярного в ті роки африканського мистецтва. Всі сім голів, які свого часу створив майсетр, відрізняються вираженим овалом, наміченим контуром мигдалеподібних очей, тонкою шиєю та видовженою лінією носа.

Скульптура Амадео Модільяні «Голова»
Скульптура Амадео Модільяні «Голова»

В рамках «російських торгів» Christie's в Лондоні, проведених у червні, за рекордну та несподівано високу ціну продалося полотно Кузьми Петрова-Водкіна «Вася». Картина, виявлена у чиказькій приватній колекції, де вона зберігалася близько 70 років, була продана за 2,6 мільйонів доларів, в той час як фахівці аукціону розраховували на суму в 300 тисяч. Рекордна ціна картини Петрова-Водкіна пояснюється тим, що його роботи як правило зберігаються в музеях. Рік створення полотна остаточно не встановлений.

Кузьма Петров-Водкін «Вася».
Кузьма Петров-Водкін «Вася».

Отже, як бачимо, «Великі розпродажі» не лише не вийшли з моди, паралізовані важкою ситуацією в світовій економіці, а навпаки, продемонстрували готовність й надалі дивувати поціновувачів мистецтва неочікуваними подіями, гучними домовленостями та новими відкриттями.

Джерело: http://www.etoday.ru/


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?