Великий Гудіні у Нью- Йорку Автор: lesya · Опубліковано: 01.11.2010 09:42 · Розділ: Культура

В одному з музеїв Нью-Йорка експонуються речі, кожна з яких має певне відношення до життя й творчості знаменитого ілюзіоніста Гудіні. Це і наручники, й кайдани, фотографії, плакати епохи модерну, і його неопубліковані щоденники та, нарешті, німі фільми. Завдяки кожній з цих речей у глядачів з’являється унікальна можливість відкрити багато нового про Гудіні.

Виставка триватиме аж до березня 2011 року, а у 2012 році вона проводитиметься в штаті Вісконсін (туди Гудіні переїхав зі своєю сім'єю після проживання в Будапешті).

Гаррі Гудіні народився 24 березня 1874 року (фото взято з сайту the100.ru)
Гаррі Гудіні народився 24 березня 1874 року (фото взято з сайту the100.ru)

Особливе зацікавлення викликає реконструкція китайського кабінету підводних тортур. Гудіні свого часу повністю занурювали в спеціальну тортурну шафу, наповнену водою. Декілька секунд - і він з легкістю звільнявся з неї. Далі кожен охочий може на власні очі побачити, як ілюзіоністу вдавалося позбутися численних кайданів. Глядачі захоплювалися й водночас остерігалися великого мага.

- Ця виставка аж ніяк не розкриває таємниць Гудіні. Вона лише демонструє традиції, що існували в магічному просторі, - зауважує куратор виставки Рапопорт. - Таємниці, пов'язані з його життям, повинні залишитися таємницями, а глядач просто зобов’язаний поважати їх.

Нагадаємо, що знаменитий Гаррі Гудіні помер 31 жовтня 1926. З його смертю пов’язано безліч різноманітних чуток та домислів. Існує думка, що він загинув на одному зі своїх магічних показів, не змігши просто- на- просто вибратися з камери під водою. Однак Рапопорт заявляє, що все це вигадка. Куратор підкреслює, що, скоріше за все, відомий ілюзіоніст помер через розрив апендикса.

Джерело: http://www.lifenews.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?