Негативні риси характеру можуть допомогти стати лідером Автор: lesya · Опубліковано: 30.10.2010 09:15 · Розділ: Суспільство

Протягом останніх років американські експерти Університету Небраски-Лінкольна займалися вивченням значення лідерських якостей для забезпечення ефективності роботи. Перед цим було встановлено, що такі риси особистості, як екстраверсія, емоційна стабільність та сумлінність, позитивно впливають на розвиток лідерства. Однак дослідники згадуваного нами університету зосередили увагу власне на негативних рисах характеру з метою з'ясування, чи можуть вони бути корисними в окремих ситуаціях на роботі. В дослідженні взяло участь 900 осіб - працівників однієї установи.

Результати експерименту довели, що надмірний скептицизм негативно позначається на виконанні робочих обов'язків та підвищенні кваліфікації. Та, як не дивно, надто обережний та нерішучий характер пов'язаний як з підвищенням продуктивності, так і з розвитком навичок керівництва протягом тривалого часу. Деякі негативні риси особистості, приміром, нарцисизм, надмірна драматизація подій, критичне ставлення до оточуючих та зосередженість на чіткому дотриманні правил, насправді здійснювали позитивний вплив на низку аспектів розвитку лідерських якостей.

Водночас, результати спостережень не означають, що сукупність негативних рис характеру забезпечить комусь лідерство. За словами психологів, негативні риси особистості повинні бути адаптивними відповідно до ситуації. Їхній надлишок може лише перерости в патологію та зумовити крах кар'єри. Приміром, самозакохані індивіди гарно сприймаються на співбесідах, де від кандидатів очікують, насамперед, впевненості у собі, натомість їхня схильність ставити себе вище за інших неодмінно призведе до конфліктів з колегами. Працівники, схильні надто ретельно дотримуватися правил, можуть згодитися в сфері бухгалтерського обліку чи в юридичних відділах, однак вони неефективні за продуктивністю праці в сфері продажу чи в підрозділі маркетингу.

Джерело: http://www.ami-tass.ru/


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.