Нічні страхіття корисні для психіки Автор: Вікторія · Опубліковано: 15.05.2009 11:01 · Розділ: Краса і здоров'я

Американські вчені встановили, що погані сни не тільки здійснюють негативний вплив на емоційний стан людини, але і навпаки приносять користь психіці. На думку дослідників, страшні та нез'ясовні сновидіння викликаються великою кількістю інформації та емоцій, накопичених за день.

Найчастіше, подібні неприємні картини сняться людині вже над ранок, під час так званої фази "швидкого сну". Медики вважають, що за ніч свідомість переробляє всі негативні відчуття і позбавляється від них. Тому вранці людина готова до нових вражень.

Тим не менше науковці закликають розмежувати поняття поганого сну та жаху. В останньому випадку людина прокидається ночами, переживаючи панічне відчуття страху. При цьому багато хто не відразу опам'ятовується, і дане відчуття існуючої небезпеки зберігається у них після пробудження.

За підрахунками вчених, з подібними випробуваннями 85% людей стикаються в середньому близько одного разу на рік. Разом з тим, слід зазначити, що жінки бачать набагато страшніші кошмари, ніж чоловіки. Сни представниць прекрасної статі також емоційніші, тому легше піддаються запам'ятовуванню. "Жінки завжди краще пам'ятають сни, ніж чоловіки. Вони більше говорять про своє ментальне життя, ніж сильна стать, у них краще розвинена здібність до запам'ятовування", - заявив директор Единбурзького центру сну Кріс Ідіковський.

До подібного висновку прийшли також психологи Університету Західної Англії, обстеживши групу студентів. У ній 30% дівчат поскаржилися на страшні сновидіння, а в хлопців ця частка склала тільки 19%. Вчені виявили не менше трьох типів жіночих кошмарів. Перший варіант пов'язаний з полюванням на людину, в другому сценарії фігурує втрата когось з близьких - батьків, дитини або партнера, а в третьому людина опиняється в дивному або незвичному оточенні.

Джерело news.rin.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.