У мегаполісів нема майбутнього Автор: lesya · Опубліковано: 28.10.2010 10:07 · Розділ: Екологія

Австралійські вчені в процесі досліджень дійшли висновку, що в майбутньому мегаполіси виявляться непридатними для життя. До кінця XXIII століття через кліматичні зміни вологість і температура найбільших міст світу зростуть до такого рівня, що людство просто не зможе існувати в таких умовах.

Відкриття було нещодавно зроблене фахівцями Нового Університету Південного Уельсу австралійського міста Сіднея. Прогнози щодо майбутнього мегаполісів вони опублікували в статті журналу New Scientist. Дослідники вважають, що в порівняно недалекому майбутньому в Москві, Делі, Сіднеї, Ріо-де-Жанейро та інших великих містах світу буде настільки спекотно й волого, що нормальний процес дихання в такій атмосфері стане практично неможливим. Населення буде змушене покинути непридатні для проживання міста.

Мегаполіси стануть непридатними для існування (фото взято з сайту zastavki.com)
Мегаполіси стануть непридатними для існування (фото взято з сайту zastavki.com)

Висновки своїх досліджень фахівці університету зробили, грунтуючись на інформації щодо швидкості кліматичних світових змін та користуючись даними щодо динаміки зростання середньорічних температур загалом. За словами Стівена Шервуда, одного з авторів дослідження, вчених вразили отримані результати розрахунків: до того моменту, коли міста стануть непридатними для існування, залишилося всього- на- всього близько трьох століть.

Водночас вчені підтверджують здобуті результати конкретними прикладами: так, влітку 2003 року через аномальну спеку, яка спостерігалася на території багатьох країн Європи, загинули десятки тисяч людей. В Італії кількість померлих склала понад 4 тисячі, у Франції, яка більше, ніж інші європейські країни постраждала від спеки - понад 13 тисяч. У даному контексті не можливо оминути увагою й аномальну спеку влітку цього року, від якої постраждало населення нашої країни. А у Москві, приміром, з цієї причини рівень смертності в липні, за окремими даними, виріс в чотири-п'ять разів.

Джерело: http://news.qip.ru/


Інші новини розділу