Вчені спростували існування "ефекту Моцарта" Автор: lesya · Опубліковано: 28.10.2010 10:07 · Розділ: Життя

За даними спеціалістів, знаменитий "ефект Моцарта" не виправдав себе. Роки спеціальних досліджень, що проводилися вченими з метою доведення унікальності впливу окремих творів знаменитого композитора на процес розвитку дітей, виявилися марними.

Проведені роботи не дали наукового обгрунтування наведеному вище факту, не виявивши разом з тим належних підстав для того, щоб ми вважали Моцарта не лише прекрасним музикантом та автором геніальних композицій, але й цілителем, повідомляється в журналі Scientific American. Ніяким "фітнесом для мозку" дитини музика австрійця служити не може. Принаймні, його твори нічим не відрізняються від решти зразків класичної музики.

Ці твердження стосуються й знаменитої фортепіанної Сонати ре мажор - саме з неї почалися справжні ажіотаж та істерія серед матерів, одержимих нав'язливою ідеєю виховати геніїв зі своїх малюків. У 1993 р. завдяки зусиллям американської дослідниці Френ Роше весь світ дізнався про так званий "ефект Моцарта". Вчена, опираючись на результати власних експериментів, стверджувала, що прослуховування музики знаменитого композитора від 10 до 30 хвилин в день помітно підвищує шанси дитини в майбутньому вступити до престижного університету. Вольфанг Амадей Моцарт став своєрідним втіленням американської мрії, що оселилася в головах домогосподарок- матерів.

Сьогодні ж, коли міф розвінчано, вчені готові визнати, що класичні музичні твори дійсно сприяють та покращують розвиток дитини. Однак, на думку невролога американського Північно-Західного Університету, доктора Ніни Краус, найкращого ефекту можна досягти не завдяки звичайному прослуховуванню, а власне, в процесі самостійної гри на музичному інструменті. "Ранній початок навчання гри на тому чи іншому музичному інструменті зосереджує увагу дитини, концентрує вміння та навички. В результаті малюк краще справлятиметься з абсолютною більшістю шкільних предметів," - зауважує доктор Краус.

Вчені заперечують ефективність творів Моцарта
Вчені заперечують ефективність творів Моцарта

Результати досліджень показують, що діти, які володіють грою на музичних інструментах, швидше та легше адаптовуються до умов багатозадачності. Окрім того, психологічні тести підтвердили, що класична музика робить дитину спокійнішою, знімає напругу, допомагаючи позбавитися тривожності. В підсумку це зумовлює зниження рівня агресії. Фактично, фахівці рекомендують всім без винятку дітлахам займатися музикою як обов'язковим предметом хоча б у межах шкільної програми. Й виконувати на таких заняттях потрібно аж ніяк не самі тільки твори великого Моцарта.

Джерело: http://www.utro.ru


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.