Космічні подорожі шкодять екології Автор: lesya · Опубліковано: 27.10.2010 09:22 · Розділ: Наука

Не зважаючи на численні заяви Virgin Galactic про те, що процес відправлення туристів у космос та власне самі космічні подорожі не повинні негативно впливати на навколишнє середовище, вчені, що займаються вивченням змін клімату, не згідні з таким твердженням.

Так, спеціалісти вважають, що часточки сажі, які випускаються ракетами, можуть зберігатися в атмосфері Землі протягом багатьох років. Ці частинки здатні до поглинання сонячного світло, що в свою чергу може завдати серйозного удару та нищівної шкоди екології нашої планети.

Космічні подорожі негативно впливають на екологію Всесвіту
Космічні подорожі негативно впливають на екологію Всесвіту

Прошарок сажі може зумовити охолодження на 1,2 градуса за Фаренгейтом Земної поверхні, що знаходиться під ним. Натомість в Антарктиді реєструватиметься підвищення температури на 1,5 градуса за Фаренгейтом. Окрім того, існує реальна загроза втрати екваторіальними районами Землі близько одного відсотка озону, в той час як полюси збільшать його рівень на десять відсотків.

Зрештою, за словами спеціалістів, в процесі розвитку та масового поширення космічних подорожей, спостерігатиметься стрімке зростання рівня сонячної енергії, яка поглинається атмосферою. Це означає, що сажа від ракет, які відправляють туристів у космос, сприяє вищій швидкості нагрівання атмосфери в порівнянні з СО2, що випускається цими ракетами, повідомляє LiveScience.

Такі висновки грунтуються на досить- таки серйозному оцінюванні космічного туризму. Дослідження на цю тему були опубліковані журналом Geophysical Research Letters. В тому разі, якщо такі компанії, як Virgin Galactic, візьмуть до уваги результати поточних досліджень, з’явилася б реальна можливість співпраці з питань вирішення проблеми ще до початку космічного туристичного буму.

Джерело: http://infuture.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.