Міні- спідниці відтепер поза законом Автор: lesya · Опубліковано: 27.10.2010 09:05 · Розділ: Цікаві факти

Міська рада невеликого прибережного містечка Кастелламаре ді Стабія (Castellammare di Stabia) в Італії схвалило недавнє розпорядження мера Луіджді Боббіо (Luigi Bobbio) щодо заборони появи жінок в міні-спідницях на футбольних матчах, в парках та інших громадських місцях, повідомляє Associated Press з посиланням на інформаційне агентство ANSA. Боббіо заявив, що будь-яке ексцентричне вбрання буде забороненим до тих пір, поки не стане не таким відкритим. «Це всього лише вияв здорового глузду та розсудливості», - заявив мер в інтерв'ю Associated Press.

Місцеві політики-жінки влаштували акцію протесту, що відбулася неподалік будівлі міської ради під час голосування, однак лише деякі з них наважилися одягти міні-спідниці. Заборона поширюється на зняття одягу і прийняття сонячних ванн у межах міста. Водночас чоловікам забороняється з'являтися на вулиці без сорочок. Порушення розпорядження каратиметься штрафом, розмір якого складатиме € 500.

У даному контексті цікавим є результати дослідження, проведеного недавно співробітниками амстердамського Вільного університету (VU University), Нідерланди.В процесі експерименту виявилося, що нерідко інтерес до дорогих автомобілів та інших предметів розкоші викликають власне не вони самі, а споглядання привабливих жінок, одягнених у міні-спідниці та декольтовані блузи. Таким чином, представники сильної статі бажають продемонструвати дамам власну фінансову спроможність. Натомість скромно одягнені жінки викликають у чоловіків думки про більш приземлені речі на зразок домашнього начиння.

Жінкам у міні- спідницях заборонять зявлятися у громадських місцях (фото взято з сайту gubkin.info)
Жінкам у міні- спідницях заборонять зявлятися у громадських місцях (фото взято з сайту gubkin.info)

Природно, що міні-спідниці, як і інше відкрите вбрання, заборонені в багатьох мусульманських країнах. У Тунісі, зокрема, відповідне розпорядження було оприлюднене 13 серпня 1966 року. Набагато лояльніші до відкритого одягу в Єгипті: приміром, тут не обов'язково вдягати чадру, а багата молодь одягається по-європейськи. Разом з тим, в парках та поблизу пірамід можна побачити пари закоханих. Питання про те, чи дотримуватися жінці хоча б зовнішньої атрибутики мусульманських традицій, вирішується нею самостійно, хоча зазвичай таке рішення приймається її сім'єю.

Натомість у Ер-Ріяді (Ar-Riyadh), столиці Саудівської Аравії, всі без винятку жінки, в тім числі і європейки, носять довгу, до п'ят, чорну накидку - абате. Без батька, чоловіка або брата вийти на вулицю неможливо. Однак на східному узбережжі, а також у Джидді (Jidda) жінки відчувають себе дещо вільніше. Там можна побачити іноземок з відкритим обличчям, в сукнях та навіть у джинсах.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу