Новий пінопласт... з молока та глини Автор: lesya · Опубліковано: 26.10.2010 09:03 · Розділ: Нові технології

Цими днями вчений Девід Шіральді із Західного резервного університету Кейза (Case Western Reserve University) разом із колегами повідомив у інтерв’ю щомісячному виданню Biomacromolecules про здійснення нового відкриття - створення ультралегкого біорозщеплюваного пінопласту. Новий пластик виготовлений з молочного білка та звичайнісінької глини і, за словами спеціалістів, може стати екологічною альтернативою пінополістиролу.

“Новий екологічний матеріал можна використовувати для виготовлення подушок, призначених для м'яких меблів, ізоляції, виробництві упаковокі та іншої продукції,” - повідомили представники Американського хімічного товариства.

Новий винахід може скласти конкуренцію існуючому пінопласту (фото взято з сайту msd.in.ua)
Новий винахід може скласти конкуренцію існуючому пінопласту (фото взято з сайту msd.in.ua)

Водночас Шіральді з колегами пояснили, що 80% білка в коров'ячому молоці - це речовина, що носить назву казеїн. Цей елемент активно застосовують в процесі виготовлення різних видів клею та виробництві паперового покриття. Однак казеїн сам по собі недостатньо міцний і легко змивається водою.

Тому з метою посилення дії казеїну та заради підвищення його опору до води, вчений додав до нього певну кількість глини (натрію монтморилоніт) та реактивну молекулу під назвою гліцеральдегід, який і служить для поєднання молекул білка казеїну.

Після цього вчені висушили та заморозили отриману суміш, щоб видалити з неї воду та отримати так званий губчастий аерогель - надлегку речовину. З метою досягнення відповідної потрібної стійкості новоутвореної речовини вчені загартували її в духовці, перевіривши згодом на міцність. З'ясувалося, що новий губчастий матеріал доволі міцний для комерційного використання. Він розщеплюється мікроорганізмами в навколишньому середовищі, причому майже третина відходів руйнується вже протягом перших 30 днів з моменту утилізації.

За даними Американського хімічного товариства, технологія створення біорозщеплюваного пластику з біомаси, такої як кукурудза та соєві боби, була відкрита вже більше 70 років, однак пластик, виготовлений зі схожих матеріалів, в кінцевому результаті виходив занадто дорогим.

Разом з тим Американські вчені Політехнічного інституту Вірджинії знайшли спосіб створення пластмаси, схильної до розщеплення мікроорганізмами, із сільськогосподарських побічних продуктів, таких як перо домашньої птиці та яйця, причому такий пластик конкурентноспроможний пластмасам, виготовленим на основі нафти. Білок кератин, що міститься в пір'ї, є основним компонентом волосся та нігтів, що додає їм міцності та сили.

Джерело: http://innovanews.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.