Електроенергія з... очерету Автор: lesya · Опубліковано: 26.10.2010 08:39 · Розділ: Нові технології

Одним із варіантів альтернативної енергетики на сьогоднішній день є виробництво електроенергії за допомогою створення вітрових електростанцій. Переваги вітряків очевидні - вони не потребують палива, тому електрика виготовляється ніби безкоштовно. Однак, попри всі позитиви, існує низка негативних факторів, що перешкоджають інтенсивному та масовому впровадженню цих винаходів у процес виробництва електроенергії: вітряки дуже шумлять, створюють перешкоди радіозв'язку, вкрай небезпечні для птахів та все-таки вимагають періодичного обслуговування. Тому останнім часом економічно вигідними стали малі вітрогенератори, призначені для задоволення потреб в енергозабезпеченні індивідуального котеджу чи, приміром, заполярної метеостанції. Разом з тим, вони не завдають великої шкоди навколишньому середовищу.

Вітрові електростанції - альтернативний вид електроенергії (фото взято з сайту dah-stal.uaprom.net)
Вітрові електростанції - альтернативний вид електроенергії (фото взято з сайту dah-stal.uaprom.net)

Проте якщо не виникає ніяких проблем з виділенням значної площі, можна отримувати вітрову електроенергію і без використання вітряків з лопастями. Американські дизайнери запропонували замість них встановити на електростанціях величезні вуглепластикові стебла, що здатні коливатися під впливом вітру. Під час такого погойдування на вітрі стебло стискає п'єзоелектричні елементи, які й виробляють енергію (за аналогічним принципом працює звичайна пьезозапальничка). Ідея народилася у дизайнерів під час прогулянки Центральним парком Нью-Йорка, неподалік зарослого очеретом озера.

Більше 1200 стеблин висотою 55 метрів передбачається встановити в пустелі поблизу міста Масдар (Об'єднані Арабські Емірати) на території площею близько 26 тисяч квадратних кілометрів. На жаль, автори неординарного проекту не представили на конкурсі з електрозабезпечення цього міста ніякого макету та не провели необхідних вимірювань. Тому поки що залишається невідомою доля такого доволі оригінального проекту.

Джерело: http://www.izvestia.ru/


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.