Зайва вага заважає мозку працювати Автор: lesya · Опубліковано: 26.10.2010 08:41 · Розділ: Краса і здоров'я

На сьогоднішній день вчені всього світу продовжують шукати шляхи вирішення проблеми, яка останнім часом набула статусу глобальної - проблеми зайвої ваги. Спеціалісти з’ясували, що головний мозок людей, які страждають ожирінням, по-іншому реагує на когнітивні завдання, аніж мозок їхніх однолітків з нормальною вагою.

Відомо, що ожиріння на певному життєвому етапі підвищує ризик розвитку в майбутньому недоумства та зниження когнітивних здібностей. Намагаючись пояснити цей феномен Міці Гонсалес і Андреана Хейлі з Техаського університету в Остіні запропонували добровольцям 40 - 60-ти років розв’язати низку складних завдань. При цьому фахівці спостерігали за процесом мозкової діяльності піддослідних за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії.

Учасники трьох груп - особи з ожирінням, надмірною та нормальною вагою - однаково добре впоралися із завданнями, проте у товстунів спостерігалося зниження швидкості функціональних реакцій в нижній тім'яній ділянці головного мозку.

Зайва вага спричиняє низку захворювань (фото взято з сайту nm.md)
Зайва вага спричиняє низку захворювань (фото взято з сайту nm.md)

Водночас ця категорія піддослідних характеризувалася зниженою чутливістю до інсуліну в порівнянні з іншими піддослідними.

Їхній організм розщеплював глюкозу не достатньо ефективно, що в кінцевому результаті може призвести до розвитку цукрового діабету в разі, якщо підшлункова залоза перестане виробляти достатню кількість інсуліну, щоб компенсувати скорочення поставок глюкози.

Джерело: http://www.internovosti.ru/


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.