Вся правда про рак Автор: lesya · Опубліковано: 26.10.2010 08:35 · Розділ: Медицина

Спеціалісти окремих галузей медицини стверджують, що рак - переважно сучасне захворювання, зумовлене насамперед нашим раціоном харчування, способом життя та екологічною ситуацією. За статистикою кожен третій мешканець нашої планети рано чи пізно занедужує на рак, а у Великобританії, за словами професора Розалі Девід, онкологічні захворювання стають причиною однієї четвертої всіх смертей.

Разом з тим Девід стверджує, що вона разом зі своїм колегою професором Міхаелем Циммерманом протягом 30 років вивчення останків людей давнини виявили лише декілька випадків захворювання на рак. Із сотень мумій хворобою страждали лише три: одна мумія з Чилі, інша - з Італії XIV століття, і, нарешті, остання - давньоєгипетська. З- поміж тисячі кісток лише в одній спостерегли наявність слідів раку - це кістка черепа з Штеттіна, Німеччина, вік якого сягає 34 тис. років. Водночас у давньоєгипетських документах немає чітких згадок про рак, хоча єгиптяни володіли доволі глибокими знаннями в галузі медицини.

Таким чином, рак має антропогенне походження, і його стрімко зростаюче розповсюдження - плід індустріалізації сучасного суспільства, в умовах якої людство відчуває надмірний стрес.

Натомість опоненти вченої заперечують, що рак - переважно хвороба старих, і в давнину, коли тривалість життя була набагато меншою, більшість просто не доживала до неї. Проте Девід підкреслює, що не виявила ознак раку в останках тих, хто до старості все-таки дожив, хоча остеопороз та атеросклероз у них наявні. А професор Циммерман шляхом спеціальних експериментів виявив, що при муміфікації злоякісні пухлини зберігаються чудово.

Деякі вчені вважають, що рак - це хвороба старшого покоління (фото взято з сайту freeofsmoking.narod.ru)
Деякі вчені вважають, що рак - це хвороба старшого покоління (фото взято з сайту freeofsmoking.narod.ru)

Разом з цим Девід підкреслює, що на сьогоднішній день ми в більшості своїй вживаємо до їжі значну кількість готових продуктів з високим вмістом канцерогенних речовин, а також пересолені напівфабрикати, жирне та солодке. Натомість більшість древніх єгиптян харчувалися свіжою рибою, фруктами та овочами, м'ясо їли лише по великих святах.

В давнину люди не вели сидячий спосіб життя, значна частина населення займалася фізичною працею. Єгипет був переважно аграрною країною, тому його мешканці не страждали від поганої екології, перенаселеності та стресу. "Також слід зазначити, що в Стародавньому Єгипті, як і в Стародавньому Римі та Стародавній Греції, гігієна знаходилася на дуже високому рівні: було гарне водопостачання, каналізація та лазні," - зауважує автор дослідження.

Разом з тим, сучасний спосіб життя характеризується підвищеною нервозністю та зниженим рівнем активності. Сучасне суспільство страждає ожирінням та стресами - саме ці фактори, на думку багатьох вчених, викликають рак.

Джерело: http://www.inopressa.ru


Інші новини розділу