Мозок жінки збільшується в розмірах Автор: lesya · Опубліковано: 25.10.2010 08:52 · Розділ: Суспільство

Американські вчені виявили, що мозок жінки здатен збільшуватися в розмірах після пологів, особливо в тих частинах, які найбільше задіяні в процесі догляду за дитиною, повідомляє Health24.

Група дослідників з Американської психологічної асоціації в процесі експерименту проаналізувала зміни, що відбулися після пологів у мозку дев’ятнадцяти жінок. Десять учасниць дослідження народили хлопчиків, дев'ять - дівчаток. Всі пологи відбулися в Лікарні Йєля - Нью-Хейвена.

Середній вік піддослідних становив 33 роки, з яких приблизно 18 років кожна із жінок витратила на навчання в різних освітніх установах. Всі вони годували грудьми та не страждали післяпологовою депресією.

Збільшуються ті частини мозку, які відповідають за турботу про дитину
Збільшуються ті частини мозку, які відповідають за турботу про дитину

З'ясувалося, що за час спостережень у всіх жінок значно збільшився обсяг сірої речовини мозку, особливо в тих відділах, які забезпечують встановлення тісного контакту з немовлям та виявлення турботи про новонародженого малюка. Зокрема зростання об’ємів головного мозку помітне в гіпоталамусі (материнська мотивація), чорній речовині та мигдалині, які відповідають за емоції та задоволення, тім'яній ділянці, де відбувається власне обробка інформації, отриманої та переданої органами чуття, та прифронтальній корі, що бере участь у формуванні суджень та прийнятті рішень.

Разом з цим чітко простежувався зв'язок між ступенем збільшення конкретних відділів мозку та ставленням матері до дитини. Так, приміром, у жінок, які найбільш трепетно ставилися до немовляти, спостерігалося переважаюче збільшення структур, що відповідають за емоції та материнську мотивацію.

За словами автора дослідження Пхільена Кіма (Pilyoung Kim), виявлене у матерів зростання сірої речовини, не властиве зрілому організмові, необхідне для освоєння безлічі нових навичок. Водночас вчений вважає, що таке явище зумовлене післяпологовим підвищеням рівня гормонів естрогену, окситоцину і пролактину, а також безпосереднім контактом з дитиною.

Джерело: http://www.medportal.ru/


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.