На Місяці знайдено дорогоцінний метал Автор: lesya · Опубліковано: 25.10.2010 09:39 · Розділ: Наука

Фахівцям NASA, які довший час займалися вивченням кількісного аспекту наявності запасів води на Місяці, цілком випадково вдалося зробити декілька "несподіваних" відкриттів: в процесі досліджень спеціалісти виявили сліди наявності в грунті багатьох хімічних елементів, в тім числі й срібла.

Відкриття було зроблене під час вивчення кратера, розташованого неподалік Південного полюса супутника Землі. Минулого року ракета NASA впала в кратер, після чого фахівці розпочали аналіз величезної хмари пилу, що піднялася в результаті падіння. Вчених здивував неочікувано високий - близько 5% - вміст води в грунті на поверхні темної сторони Місяця.

компания метстрой
компания метстрой

В районі кратера, звідки було взято проби, середня температура сягає мінус 230 градусів за Цельсієм. В цю частину Земного супутника щонайменше три мільярди років не потрапляло пряме сонячне світло. "Майбутні астронавти зможуть добувати воду з місячного грунту не лише для пиття, але й для ракетного палива, якщо двигун працюватиме з використанням водню та кисню", - вважає Кріс Лінтотт, астрофізик Оксфордського університету.

Разом з тим, окрім води, в пробах місячного грунту вченими знайдено відкладення ртуті, аміаку, натрію, а також срібла в досить- таки значних кількостях. У той же час фахівці вважають, що, можливо, цей метал був занесений на поверхню Місяця численними кометами, що пролітали поруч, а також астероїдами та метеоритами, що стикаються з поверхнею супутника

За словами Курта Резерфорда, найбільше вразило вчених виявлення ртуті. "Її токсичність може створити проблеми з відправленням на Місяць пілотованих експедицій," - заявив він.

Ще за часів "Аполлонів" астронавти, досліджуючи зразки грунту, виявляли сліди срібла та золота. Однак відкриття срібла в кратері Кабеус означає, що атоми цього металу з поверхні усього Місяця поступово мігрують до полюсів. Водяний лід, молекулярний водень, ртуть та інші "знахідки" у місячному кратері Кабеус вказують на те, що на Місяці дійсно є ресурси, які можуть згодитися в майбутніх місіях.

Джерело: http://www.dni.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.