Великий адронний колайдер виявить паралельні світи Автор: lesya · Опубліковано: 25.10.2010 09:10 · Розділ: Наука

Фізики Європейської організації ядерних досліджень в процесі своєї роботи максимально наблизилися до головного відкриття XXI століття, намагаючись довести, що паралельні всесвіти - це не вигадки фантастів, а реальний факт. Учені- експериментатори, що працюють на Великому адронному колайдері, готові підтвердити це вже протягом трьох найближчих років.

За словами спеціалістів, саме у 2013 році установка буде виведена на робочий максимум. Головним та найочікуванішим відкриттям стане створення моделі народження нашого Всесвіту. А інші світи, подорожі в часі та підтвердження фізичних теорій, що на даний час видаються фантастикою, на думку вчених альпійських лабораторій, додадуться згодом.

У жовтневому повідомленні прес-служби ЦЕРН пояснюється, що до цього часу вченим не вдалося віднайти докази існування паралельних світів лише тому, що вони «заховані» у вимірах, куди не проникає світло. Проте відтворення народження Всесвіту, за словами фахівців, допоможе виправити цю проблему.

За допомогою Великого адронного колайдера вчені відтворять картину народження Всесвіту
За допомогою Великого адронного колайдера вчені відтворять картину народження Всесвіту

А поки що фізики, які працюють на унікальній підземній установці, постійно випереджають власні графіки. У спеціальному зверненні, оприлюдненому офіційним сайтом Європейського центру ядерних досліджень (ЦЕРНу), керівник проекту Рольф Хойер повідомив, що місія, запланована на 2010 рік, повністю виконана вже до середини осені.

Протягом довшого часу вважалося, що в квантовій теорії, яка пояснює систему влаштування Всесвіту, не знайдеться місця доводам про можливість переміщень у часі. Однак ще у 1957 році Хью Еверетт опублікував доповнені й перероблені ідеї великого фізика Ервіна Шредінгера, який вважав, що ні в якому разі не можна оминути увагою ймовірність існування паралельних світів. Його багатосвітова інтерпретація квантової теорії викликала фурор у сфері теоретичної фізики.

А декілька років тому стала відомою сенсаційна робота оксфордського теоретика Девіда Дойча. Великий шанувальник таланту Еверетта ізраїльський фізик Дойч створив математичну модель, згідно з якою паралельні світи реальні. У цих всесвітах не працюють закони класичної квантової теорії. Разом з цим вчений вірить і в можливість подорожей у часі.

Джерело: http://www.vz.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.