У чоловіків схильність до алкоголю виробляється швидше, аніж у жінок Автор: lesya · Опубліковано: 24.10.2010 10:58 · Розділ: Медицина

Нещодавно вчені виявили, що під час розпивання спиртних напоїв у чоловіків спостерігається набагато вищий, ніж у жінок рівень вироблення дофаміну - нейромедіатора, що відповідає за задоволення.

Саме тому, як стверджують фахівці, представники сильної статі страждають алкоголізмом вдвічі частіше, аніж жінки. До цих пір фізіологічні причини такого явища залишалися неясними. Однак нове дослідження американських учених показало, що не останню роль в розвиткові чоловічого потягу до алкоголю відіграє дофамін - речовина, що відповідає за підняття настрою, задоволення та мотивацію людини.

Вироблення дофаміну сприяє виникненню відчуття щастя та ейфорії (фото взято з сайту waytorise.com)
Вироблення дофаміну сприяє виникненню відчуття щастя та ейфорії (фото взято з сайту waytorise.com)

Група фахівців з Колумбійського та Єльського університетів провела експеримент за участю молодих хлопців та дівчат студентського віку. Під час дослідження вони вживали алкогольні та безалкогольні напої, після чого в їхніх організмах замірялася кількість дофаміну, що виділяється в центральній нервовій системі під впливом алкоголю. Обстеження проводилося за допомогою позитрон-емісійної томографії.

Чоловіки та жінки пили однакову кількість алкоголю, однак у перших рівень виділеного дофаміну був вищий, ніж у жінок. Нейромедіатор виділявся у вентральному стріатумі - області мозку, яка відповідає за формування відчуття задоволення. Тобто у чоловіків при збільшенні рівня дофаміну спостерігається значно сильніша асоціація з суб'єктивними позитивними ефектами сп'яніння.

Вплив алкоголю на викид дофаміну в організмі може відігравати важливу роль у становленні поведінки осіб, що зловживають спиртними напоями.

Джерело: http://www.aif.ru/


Інші новини розділу