"Камертон" для зварювального апарату Автор: lesya · Опубліковано: 22.10.2010 14:37 · Розділ: Нові технології

Олексій Ковалевський цього року закінчив Приазовський Державний Технічний Університет Маріуполя за фахом «Технологія та устаткування зварювання». Впродовж кількох років навчання хлопець уже встиг застосувати здобуті знання на практиці - юнак запатентував власний винахід. На початку літа молодий чоловік увійшов до списку найталановитіших студентів Донецької області та брав участь у церемонії нагородження кращих випускників регіону.

Всі наукові розробки Олексія так чи інакше пов'язані зі зварюванням (воно й зрозуміло, адже навчався хлопець на зварювальному факультеті). За словами колишнього студента, звичний на перший погляд процес зварювання містить багато нюансів. Є так зване автоматичне зварювання, під час якого людина просто налаштовує апаратуру, а сам процес відбувається автоматично.

Разом з тим Олексій зазначає, що більшу частину зварювальних робіт займає напівавтоматичне та автоматичне зварювання в середовищі вуглекислого газу. Тож велика кількість зварювальних матеріалів та електроенергії йде на так зване розбризкування (це коли метал капає не на зварювальний шов, а десь поруч). Потім ці бризки досить проблематично видаляти з поверхні металу. Винахід Олексія дозволяє істотно знизити рівень такого розбризкування з 25-30% до 3-5%.

Конструкція апарату виключає можливість коротких замикань
Конструкція апарату виключає можливість коротких замикань

Винахід юнака чимось нагадує прилад для настройки піаніно - камертон. Випускник не приховує, що описану вище проблему вже намагалися вирішити раніше, однак все зводилося до необхідності придбання додаткових дорогих джерел живлення чи спеціальних покриттів. І лише в запропонованому Олексієм варіанті нічого не потрібно.

Робота над винаходом тривала кілька років, впродовж яких студент виступав з доповідями на конференціях, розповідаючи про важливість винаходу. Конструюючи пристрій, Олексій зіткнувся з проблемою: все доводилося купувати за свої гроші, досліди проводилися на своєму обладнанні. На превеликий жаль, особливої зацікавленості в проекті ні в кого немає, хоча на захисті були присутні експерти маріупольських заводів «Ілліча» «Азовмашу».

Працює «Камертон» наступним чином: після натискання кнопки «пуск» включається газовий клапан і захисний газ надходить у зварювальний пальник. Потім включається механізм подачі електродного дроту. На торці електрода утворюється крапля рідкого металу. За умов підключення обмотки до джерела змінної напруги виникає коливання механічного коливального контуру та торця електроду. В процесі роботи апарату швидкість руху краплі металу зростає і при її потраплянні до зварювальної ванни апарат працює без коротких замикань, що призводить до зменшення розбризкування металу та економії електроенергії.

За словами випускника, його апарат поки що не зацікавив нікого з представників місцевих меткомбінатів і машинобудівних заводів, то ж зараз «Камертон» знаходиться в лабораторії університету. «Можливо, мій винахід не досконалий, і йому чогось не вистачає. Сподіваюся, що незабаром зможу знайти вільний час і гроші, щоб удосконалити «Камертон», - сумно зізнається юний вчений.

Джерело: http://weldingsite.com.ua


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.