Зварювання тканин незабаром замінить хірургічне зшивання Автор: lesya · Опубліковано: 22.10.2010 13:49 · Розділ: Медицина

Останнім часом дедалі більшої популярності набувають дослідження, тематично присвячені вивченню лазерного зварювання із застосуванням оптоволокна. Спеціалісти стверджують, що зварювання тканин вуглецевим лазером (CO2) може докорінно змінити лікарський підхід до зашивання хірургічних ран, усунення пошкоджень зовнішніх покривів та внутрішніх органів.

Дослідникам Університету Тель-Авіва (Ізраїль) вдалося освоїли технологію контрольованого впливу вуглецевим лазером на тканини людини: якщо промінь надто сильний, то він може пошкодити ці тканини, отож потужність лазера в такому випадку знижують, а в разі випромінення кількості енергії, недостатньої для зварювання тканин, потужність променя збільшуватимуть. Завдяки використанню оптичних волокон, виготовлених зі срібла, що зазнало впливу галогенів, енергія лазера спрямовується в потрібну точку, дозволяючи цим самим використовувати технологію зшивання внутрішніх органів, включаючи нирки та нервові тканини. Результати експериментів, проведених раніше, показали, що таким методом можна зшивати розрізи рогівки, сечового міхура, кишечника, кровоносних судин і трахеї.

Лазерне зварювання характеризується і позитивним косметичним ефектом
Лазерне зварювання характеризується і позитивним косметичним ефектом

Разом з цим було проведене успішне клінічне випробування методики серед пацієнтів, які перенесли операцію з видалення жовчного міхура. Під час такого хірургічного втручання на поверхні черевної стінки утворюється чотири отвори для лапароскопічних інструментів. Дослідники зашивали два з них, використовуючи традиційну техніку, а решту отворів зварювали лазером. З'ясувалося, що відновлення пошкоджених тканин в останньому випадку відбувалося швидше, натомість рівень вираженості косметичних дефектів знизився. На даний час дослідники намагаються отримати дозвіл Міністерства охорони здоров'я Ізраїлю на застосування методики в процесі зшивання довших розрізів, приміром тих, які залишаються після оперативного лікування грижі. Очікується, що нова розробка впродовж кількох років перетвориться на комерційний продукт.

Водночас дослідники підкреслюють значення цієї технології для герметизації різних порожнин, що містять фізіологічні рідини, оскільки неправильна їх обробка загрожує розвитком ускладнень та інфікуванням самого шва та оточуючих його просторів і тканин. Окрім того, кращий косметичний ефект втручання може стати запорукою популяризації цього методу в пластичної хірургії. Ймовірно, і силові структури зацікавляться цією методикою зважаючи на можливість використання подібного лазера, сконструйованого у вигляді ручки, як доступного кожному засобу першої допомоги пораненим.

Джерело: http://citoinform.com


Інші новини розділу