У Німеччині знайдено найдавнішу жіночу фігурку Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.05.2009 17:12 · Розділ: Цікаві факти

Зображення так званої "Венери кам'яного віку" було знайдено під час розкопок в печерах Холе Фельс, Німеччина. На думку вчених, це найдревніша скульптура людини. За оцінками експертів, вік цієї химерної фігурки з кістки мамонта становить мінімум 35 тисяч років. Зображення жінки з величезними грудьми, масивними стегнами та перебільшено підкресленими статевими органами є однією з останніх знахідок в Холе Фельс. Раніше в цьому районі археологам вдалося виявити майстерно вирізані зображення тварин, а також різні предмети з каменю.

Різноманітність та витонченість подібних артефактів наштовхнули деяких дослідників на думку, що печерні комплекси, такі як Холе Фельс використовувалися стародавніми художниками як майстерні. У вересні 2008 року було виявлено шість фрагментів "Венери з Холе Фельс".

Фото взято з сайту rian.ru
Фото взято з сайту rian.ru

Археологи не знайшли ліву руку і плече скульптури, але сподіваються відшукати їх в ході подальших розкопок печери. У фігурки немає також і голови на її місці знаходиться майстерно вирізане кільце. Внутрішня частина цього кільця гладка, що дає підстави припускати, що її носили на мотузці як підвіску. На руках "Венери" можна побачити ретельно вирізані пальці, - на лівій руці п'ять, а на правій чотири.

Перебільшені розміри частин жіночого тіла традиційно інтерпретується вченими як вказівка на здатність до дітородження. Вік фігурки не може бути точно встановлений за допомогою радіовуглецевого методу, через її древність. Проте, за словами вчених, ця "Венера" поза сумнівом, старша, ніж колишні схожі знахідки.

Так, професор Ніколас Конард з Тюбінгенського університету заявив, що це, найдавніший зразок образотворчого мистецтва з відомих на даний час. Зазвичай вік подібних жіночих зображень визначається в діапазоні від 22 до 27 тисяч років. До цього часу найдревнішою вважалася "Венера з Віллендорфа", знайдена в 1908 році.

Джерело rian.ru


Інші новини розділу