Близнята спілкуються ще до моменту свого народження Автор: lesya · Опубліковано: 21.10.2010 18:30 · Розділ: Медицина

Нещодавно вчені виявили, що навіть у віці чотирнадцяти тижнів ембріони намагаються дотягнутися одне до одного крихітними рученятами. Таким чином, близнята виявляють схильність до взаємного контакту ще перебуваючи в материнській утробі.

Такого висновку дійшли італійські вчені університету в Падуї. Завдяки використанню чотиривимірної ультрасонографії - ультразвукового дослідження, яке дає змогу лікарям ретельно стежити за розвитком плоду, фахівці спостерігали за п'ятьма парами близнюків, чиї мами перебували на 14-ому та 18-ому тижнях вагітності.

Близнюки витрачають багато часу, щоб доторкнутися одне до одного
Близнюки витрачають багато часу, щоб доторкнутися одне до одного

В результаті виявилося, що вже в 14 тижнів ембріони тягнулися одне до одного, намагаючись доторкнутися маленькими обличчями. У випадку, якщо їхні кінцівки стикалися, то ембріони намагалися продовжити цей контакт.

Окрім того, вчених особливо вразив той факт, що, торкаючись до чутливих частин обличчя один одного, приміром, біля очей, вони намагалися робити це якомога ніжніше та лагідніше.

До 18 тижнів дружба зародків зміцнюється ще більше. Вони витрачають до тридцяти відсотків свого часу, щоб доторкнутися і погладити майбутнього братика або сестричку. Таким чином, дослідникам вдалося довести, що людина прагне до адаптації в соціумі ще задовго до свого народження.

Джерело: http://www.aif.ru/


Інші новини розділу