Виявлено найстаріші в світі двері Автор: lesya · Опубліковано: 21.10.2010 18:10 · Розділ: Культура

Цими днями швейцарські археологи під час розкопок виявили в місті Цюріху (Швейцарія) стародавні двері, вік яких становить, за словами спеціалістів, щонайменше 5 тис. років. Знахідка може виявитися найстарішими дверима, знайденими на території Європи. Завіси дверей, виготовлених з тополі, добре збереглися, підкреслює археолог Нільс Блейчер.

Знайдено найстаріші в світі двері
Знайдено найстаріші в світі двері

За словами дослідників, знахідка датується 3,1 тис. років до н.е. Двері були виявлені під час археологічних розкопок, що проводяться на місці майбутнього підземного паркування. Раніше 3,7 тис. - 2,5 тис. років тому в цьому районі розташовувалися 5 неолітичних поселень. З- поміж інших предметів, знайдених під час дослідження, є і ніж, виготовлений з кремнію, і мисливський лук.

В процесі дослідження було знайдено ніж, виготовлений з кремнію
В процесі дослідження було знайдено ніж, виготовлений з кремнію
Дверні завіси, за твердженням археологів, збереглися найкраще
Дверні завіси, за твердженням археологів, збереглися найкраще

Джерело: http://www.rtkorr.com


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?