Інформацію крадуть частіше, аніж речі Автор: lesya · Опубліковано: 21.10.2010 12:46 · Розділ: Суспільство

Компанія Kroll з'ясувала, що крадіжки інформації та цифрових даних за останній рік почастішали на 50%, а відповідні збитки бізнесу вперше перевищили збитки від фізичних втрат.

Дослідники Kroll опитали представників 801 компанії. Результати показали, що понад 27% респондентів постраждали від втрати даних (роком раніше аналогічний показник складав 18%). При цьому якщо в минулому році на фізичні втрати поскаржилося 28% опитуваних, то в 2010 р. частка таких скарг дещо скоротилася.

"Таке явище відображає зміни в самій природі економіки, - зауважує Річард Планскі, директор Kroll з корпоративних інтелектуальних ресурсів. - Цінність компаній дедалі більше переходить з матеріальної сфери в нематеріальну. Компанії вже не виготовляють речі, вони генерують ідеї".

Для транснаціональних компаній, які стали об’єктами дослідження, напроблемнішим ринком є Китай - 98% компаній, що займаються бізнесом в країні, скаржаться на численні збитки від тих чи інших проявів шахрайства (в минулому році було 86%). Страх перед шахрайством став для 48% опитаних причиною відмови від експансії нових сфер ринкової економіки, перш за все в Китаї та країнах Африки. "В Азії тема шахрайства довший час була свого роду табу, люди не хотіли навіть чути про зловживання, не те що помічати їх, - відзначає Вайолет Хо, голова китайського підрозділу Kroll. - Тепер, після фінансової кризи, багато компаній намагаються з'ясувати, куди ж поділися їхні долари, і виявляють величезні масштаби шахрайства ".

Покарати вдається менше одного відсотка правопорушників (фото взято з сайту novynar.com.ua)
Покарати вдається менше одного відсотка правопорушників (фото взято з сайту novynar.com.ua)

В звіті наведено оцінки втрат від шахрайства у відсотках від доходів. Середній показник виріс за рік на 20%: якщо в 2009 р. на $ 1 млрд продажів доводилося $ 1,4 млн втрат, то зараз - вже $ 1,7 млн.

Оцінки Kroll підтверджуються й численними свідченнями того, що організовані злочинні групи активно освоюють інтернет, провертаючи міжнародні афери. Вони здійснюють масштабну торгівлю краденими персональними та корпоративними даними, втручаються в роботу комп'ютерів і т. п. Час від часу ЗМІ повідомляють про арешти цифрових шахраїв, однак спіймати вдається менше 1% порушників.

Разом з тим, опитування, проведене недавно PricewaterhouseCoopers, показало, що понад половину всіх компаній мають намір збільшити витрати на захист інтелектуальної власності. В січні цього року, приміром, компанія Google визнала, що стала мішенню для хакерів, які полювали за конфіденційною інформацією.

Джерело: http://www.comnews.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.