Продається легендарний Нью- Йоркський "Челсі" Автор: lesya · Опубліковано: 20.10.2010 14:45 · Розділ: Культура

Продається легендарний нью-йоркський готель «Челсі», в якому протягом багатьох років “тусувалася” американська богема, зупинявся Сартр, Сід вбив Ненсі, а Артур Кларк написав «Космічну Одіссею». «Челсі» для американців - це не просто культурний здобуток і навіть не архітектурна пам'ятка, а жива легенда: готель став домівкою американської богеми, тут жили, вмирали і творили найрізноманітніші знаменитості.

У 1883 році в Нью-Йорку з'явився квартирний кооператив, але історія готелю починається в 1905 році - саме тоді будівлю було облаштовано під готель. Наступним знаковим для «Челсі» роком був 1946, коли її власниками стали Джуліус Краус, Джозеф Гросс і Девід Бард: вони управляли готелем аж до 70-х, а після смерті Гросса і Крауса менеджмент взяв на себе син Барда - Стенлі Бард.

Бард лояльно ставився до несплати й був готовий домовитися про чергову відстрочку зі своїми знаменитими, та далеко не завжди багатими клієнтами. У «Челсі» не просто проводили ніч - тут жили цілими десятиліттями, а номери готелю використовувалися як майстерні та кабінети.

Артур Кларк написав тут «Косміческкую Одіссею», а Керуак - «В дорозі». У різний час гостями «Челсі» ставали Жан-Поль Сартр і Стенлі Кубрик, Марк Твен і Мілош Форман, Теннессі Вільямс і Том Вейтс, Дженіс Джоплін і Леонрад Коен. Останній навіть написав баладу «Chelsea Hotel» про любовні пригоді в стінах готелю, довший час підтримуючи легенду про те, що мова у пісні йдеться про його нетривалу зустрічі з Джоплін. Щоправда, пізніше Коен взяв свої слова назад і попросив вибачення у привида співачки.

І це не далеко не єдиний випадок, коли «Челсі» ставав героєм твору мистецтва: Абель Феррара зняв документальний панегірик готелю, що отримав назву «Челсі з льодом», а Ітан Хоук присвятив йому фільм «Стіни Челсі», в якому йдеться про нову генерацію богеми, що мешкає в готелі. Ну і, звичайно ж, неможливо не згадати андеграундну стрічку «Дівчата з Челсі» Енді Ворхола.

Легендарний готельЧелсі (фото взято з сайту http://www.city-of-hotels.ru)
Легендарний готельЧелсі (фото взято з сайту http://www.city-of-hotels.ru)

В «Челсі» звів рахунки з життям автор «Втраченого вікенда» Чарльз Джексон, помер від алкогольного отруєння письменник Ділан Томас та було знайдено тіло Ненсі Спанджен, ймовірно вбитої своїм бойфрендом, лідером групи Seх Pistols Сідом Вішеса.

Однак деякі знаменитості вмирали в стінах готелю і природною смертю - художник Альфус Філман Коул помер в 1998 році, провівши у готелі 35 років і доживши до 112 років і 136 днів.

У 2007 році господарі готелю звільнили Стенлі Барда і спробували взятися за модернізацію «Челсі». Безрезультатно - це виявилося завданням занадто складним. Тепер легендарний готель продається і, не зважаючи на оптимістичні заяви власників про те, що готель завжди залишатиметься центром мистецтва й культури, віриться в це, щиро кажучи, все менше й менше.

Джерело: http://www.gazeta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?