Найбезглуздіші свята усього світу Автор: lesya · Опубліковано: 20.10.2010 13:55 · Розділ: Цікаві факти

Нещодавно агентство «Ройтерс» опублікувало список десяти найдивовижніших та певною мірою найбезглуздіших свят усього світу. В основу рейтингу лягли результати опитування, проведеного порталом AskMen.com.

Пропонуємо ознайомитися зі списком цих незвичайних урочистостей.

1. «Помідорина», Буньоль, Іспанія, святкування відбуваються в серпні.

У цьому містечку щорічно влаштовують грандіозне «томатне» шоу: після тижневого святкування десятки вантажівок привозять тисячі тонн помідорів, після чого всі бажаючі протягом цілої години з неймовірним захватом кидають один в одного стиглими соковитими плодами.

Учасники дійства можуть кидають помідори одне в одного (фото взято з сайту events.skitalez.com)
Учасники дійства можуть кидають помідори одне в одного (фото взято з сайту events.skitalez.com)

2. Куперс-Хілл, Глостер, Англія, дійство проводиться в травні.

Тут раз на рік бігають наввипередки зі спущеним з високого пагорба кругом сиру сорту "Подвійний Глостер". Вага круга складає близько восьми фунтів (це десь 3,5 кілограма). Учасники змагання часто отримують травми - переломи, вивихи й розтягнення. Перемагає найчастіше сир.

3. Рейн, Луїзіана, США - перші вихідні після Дня праці (тобто після першого понеділка вересня).

Це містечко оголосило себе «Всесвітньою столицею жаб». На честь цих земноводних та за їх безпросередньою участю влаштовуються змагання, екскурсії, концерти та інші заходи. У місцевих ресторанах подають страви, приготовані з «винуватців торжества»: Луїзіану заселяли вихідці з Франції, а французів не випадково дражнять «жабниками».

4. Свято Іоанна, Порто, Португалія, червень.

Святий Іоанн (Сао Жоао) тут з невідомих на те причин вважається покровителем закоханих. Учасники дійства бігають з пластмасовими молотками, стукаючи ними по головах представників протилежної статі - це означає щось на зразок «ти мені подобаєшся».

5. «Велика стрижка», Мастертон, Нова Зеландія, березень.

Змагання зі стрижки овець набуло тут протягом останньої половини століття такої популярності, що цілі натовпи фанатів іноді доводиться втихомирювати силами армії.

6. Талкіітна, Аляска, США, липень.

Свято лосиного посліду. З цього не надто шанованого в іншому світі матеріалу виготовляють прикраси та інші вироби. Наприкінці свята лосиним послідом намагаються поцілити в мішень. Той, кому пощастить поцілити в мішень з тим же номером, що у нього самого, отримає приз.

7. «Сонгкран», Чіангмай, Таїланд, квітень.

Грандіозна битва з використанням водяних пістолетів, наповнених водою повітряних кульок та іншого водяного “інвентаря”. Спочатку це був серйозний ритуал, що символізує внутрішнє очищення перед початком нового року.

8. Іврея, П'ємонт, Італія, лютий.

Колись місцеві мешканці повстали проти жорстокого графа, відрубавши тиранові голову та закидавши варту камінням. З часом камені було замінено на апельсини і так з'явилося кумедне фруктове свято.

9. Свято розписних корів, Люксембург, відбувається в період з квітня до початку вересня.

Столиця цього незалежного німецького князівства щороку влітку пожвавлюється появою безлічі корів, виготовлених з металу, бетону, скловолокна та дерева, розмальованих найнесподіванішими способами - під зебру, в індійському стилі, прикрашених альпійськими пейзажами тощо.

10. Свято часнику, Гілрой, Каліфорнія, липень.

Часник під час святкувань стає основою для приготування супів, шашликів, бутербродів та інших страв. Музиканти виконують пісні, присвячені цим вельми корисним прянощам, а художники роблять його і предметом, і водночас матеріалом своїх творів.

Джерело: http://www.regions.ru/


Інші новини розділу