Аналіз ДНК стає непотрібним Автор: lesya · Опубліковано: 19.10.2010 14:47 · Розділ: Медицина

За словами австралійських медиків, аналіз ДНК, спрямований на виявлення схильності до тих чи інших захворювань, не має практичного сенсу. Група вчених-генетиків з Центру клінічних досліджень Університету Квінсленда опублікувала своє звернення в журналі PLoS Medicine. Експерти закликають не переоцінювати значення генетичних тестів, які вкрай рідко можуть надати пацієнтам якусь корисну інформацію.

Автори звернення стверджують, що широко відомі фактори ризику - куріння, малорухомий спосіб життя, вік, підвищений кров'яний тиск, а також історія родини дають значно точніший та надійніший прогноз, передбачаючи схильність того чи іншого пацієнта до певного захворювання, аніж аналіз його генома.

"Дослідження діабету, серцевих захворювань та різних видів раку виявили велику кількість генів, наявність або відсутність яких пов'язана з ризиком розвитку цих хвороб, - заявив в інтерв'ю Рейтер керівник групи вчених Уейн Хол. - Однак відповідальність будь-якого з цих генів за збільшення ризику частіше за все дуже невелика. Тому це не та інформація, опираючись на яку можна щось робити".

На сьогоднішній день проводяться довгострокові дослідження, в процесі яких медики обстежують великі групи пацієнтів з наявністю того чи іншого мутованого гена, намагаючись зрозуміти механізми їх активізації, який призводять до розвитку захворювань.


"Знаючи, що пацієнт курить, а також володіючи відомостями про його тиск, стать, вік та медичну історію членів сім'ї, ми можемо з високою часткою ймовірності спрогнозувати розвиток у нього тих або інших захворювань - зазвичай точніше, ніж за умов використання генетичної інформації," - підсумовує Уейн Хол.

Аналіз ДНК не дає очікуваних результатів (фото взято з сайту genomir.com)
Аналіз ДНК не дає очікуваних результатів (фото взято з сайту genomir.com)

Причиною звернення австралійських медиків до населення стала нав'язлива рекламна кампанія в інтернеті одразу декількох фірм, що пропонують клієнтам визначити схильність до тих або інших захворювань за допомогою експрес аналізу ДНК.

"Особисто я сам не став би платити ні за один з цих тестів, - заявив Холл в інтерв'ю Рейтер. - Вони практично марні".

Джерело: http://www.bbc.co.uk


Інші новини розділу