Кохання - новий знеболювальний препарат Автор: lesya · Опубліковано: 19.10.2010 14:27 · Розділ: Цікаві факти

Вчені Стенфордського університету вирішили з'ясувати, який вплив здійснює любов на людський організм. Для цього вони домовилися провести низку різноманітних досліджень на студентах, які на момент експерименту перебували на ранній стадії закоханості. В результаті було встановлено, що пристрасні романтичні почуття діють на організм як знеболюючий препарат (подібно до морфію).

Закоханість знижує рівень сприйняття болю (фото взято з сайту mehanik.net.ua)
Закоханість знижує рівень сприйняття болю (фото взято з сайту mehanik.net.ua)

Під час експерименту студентам демонстрували фотографії їз зображенням коханих, одночасно завдаючи їм болю, і паралельно заміряли активність різних зон мозку за допомогою МРТ. Також студентам показували фотографії інших привабливих людей, з якими в піддослідних не було близьких стосунків.

В результаті вчені встановили, що погляд на фотографію коханої людини знижував рівень сприйняття людиною болю, а фотографії просто привабливих людей не давали такого ефекту. Окрім цього, дослідники відзначили, що у випробовуваних в мозку активувалися зони, пов'язаних з виробленням гормону допаміну, який забезпечує появу приємних відчуттів, аналогічних відчуттям, зумовленим дією різних стимуляторів.

Джерело: http://science.km.ru


Інші новини розділу