Наркозалежним платитимуть за стерилізацію Автор: lesya · Опубліковано: 19.10.2010 14:05 · Розділ: Суспільство

Цими днями у Великобританії стартувала програма з добровільної стерилізації наркоманів. За даними Бі-бі-сі, ініціаторам цієї акції виступила американська благодійна організація Project Prevention, яка пропонує британським наркоманам по 200 фунтів стерлінгів (близько 320 доларів) в обмін на згоду проведення хірургічного втручання, яке позбавить наркозалежних здатності зачати дитину.

За словами засновниці Project Prevention Барбари Харріс, це єдиний спосіб не допустити народження дітей з дефектами фізичного та розумового розвитку, викликаними вживанням наркотиків під час вагітності.

Проект уже давно існує в США, у Британії ж Project Prevention поки що знайшов лише одного прихильника - наркомана, який вважає, що ніколи не повинен стати батьком. Низка інших організацій, що співпрацюють із наркозалежними, критично ставляться до ідеї стерилізації наркоманів, та й сама Харріс погоджується, що її метод по суті своїй є хабарем.

За оцінками благодійної організації Addaction, що займається лікуванням наркоманів, у Великобританії близько мільйона дітей зростають у сім'ях з батьками, які вживають наркотики.

Барбара Харріс створила організацію в 1994 році в Північній Кароліні після усиновлення дітей жінки, що вживала крек. "Біологічна мати моїх дітей не гребувала жодними наркотиками та алкоголем - вона народжувала буквально вісім років поспіль. Я була обурена тим, якої шкоди наркотики завдали дітям,"- розповіла Харріс.

У США Харріс заплатила 3500 наркоманам за стерилізацію і тепер вирішила запустити аналогічний проект в Лондоні, Глазго, Брістолі, Лестері та окремих районах Уельсу.

Перший доброволець, 38-річний мешканець Лестера Джон, який відмовився називати своє прізвище, взявши гроші, погодився зробити вазектомію. Наркотики він вживає з 12-річного віку. "Я не зможу забезпечувати дитину, я себе ледве- на- ледве забезпечую,"- пояснив він своє рішення.

У Великобританії загалом негативно поставилися до появи Project Prevention. "Цей проект користується вразливістю людей зі схильністю до вживання наркотиків і алкоголю в найважчий момент їхнього життя," - заявив голова організації Addaction Саймон Антробус.

Комітет з питань етики Британської медичної асоціації не висловлює якоїсь особливої позиції з приводу Project Prevention. "Лікарі повинні бути впевнені, що індивід здатний приймати усвідомлене рішення про лікування тоді, коли це необхідно," - заявив представник організації, додавши, що лікарям рекомендується інформувати пацієнтів про зворотні форми контрацепції.

Джерело: http://korrespondent.net


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.