На Місяці знайдено загадкову мумію Автор: lesya · Опубліковано: 19.10.2010 13:05 · Розділ: Наука

Марсіанський Сфінкс, виявлений більше 30 років тому, тепер не самотній. На Місяці знайдено не менш цікавий та загадковий об’єкт. Так, у 1967 році четвертим зондом серії Lunar Orbiter проводилися зйомки Місяця. Всього було відзнято майже 90 відсотків поверхні. Ці пейзажі згодом стали в нагоді тим, хто обирав місце посадки «Аполлона-11». В кінцевому підсумку спеціалісти НАСА зупинили свій вибір на т. зв. Морі Спокою - величезному кратері, діаметр якого сягає 870 кілометрів.

Однак фахівці разом з цим вивчали й Східне Море - один з найбільших кратерів нашого природного супутника (діаметр його становить майже тисячу кілометрів). Однак привабливе місце було обране об’єктом досліджень не тому, що воно знаходиться в дуже віддаленій точці Місяця на самісінькому краї видимого місячного диска.

Знімки Lunar Orbiter 4 зберігаються в архіві. Та Східне Море на них чомусь злегка «виправлене». Цей факт нещодавно виявив американський дослідник Джозеф Скіппер - ватажок численних ентузіастів, які вишукують дивацтва, зображені на космічних фотографіях, викладених на офіційних сайтах НАСА та інших дослідницьких організацій. Зі знімків зник Сфінкс, який там стовідсотково раніше був.

З фотографій чомусь зникло зображення Сфінкса
З фотографій чомусь зникло зображення Сфінкса

Скіппер спеціалізується на вивченні Місяця та Марса - дослідник одержимий ідеєю розшукати сліди прибульців. Раніше вже неодноразово йшлося про «відкриття» Скіппера. І ось з’явилося нове - місячний Сфінкс. Він анітрохи не гірший знаменитого марсіанського, тільки дещо більший. І набагато страшніший. Чесно кажучи, він просто жахливий.

Фото 1967 року вперше з'явилося у відкритій пресі в книзі «Геологія Місяця», що побачила світ 1975 року. На ньому «віртуальні археологи» відшукали незвичайне, вказавши на це своїм колегам. Під час ретельного розгляду невеликого кратера поруч зі Східним Морем дійсно стає помітною голова, дуже схожа як на єгипетську мумію, так і на американську.

Дивно, але з фотографій, які на сьогоднішній день зберігаються в архіві НАСА, «мумія» зникла майже зовсім. Її можна впізнати, лише побачивши вихідне фото. Скіппер дивується: чи то в книзі надруковані якісь інші знімки, чи то вихідні були згодом виправлені з метою позбутися сумнівного об'єкту. Але навіщо? Можливо, його насправді не потрібно бачити стороннім?

Марсіанський Сфінкс вперше з'явився на знімках, переданих апаратом «Вікінг» у 1976 році. На них він виглядає найбільш сенсаційно. Нібито марсіанами зроблений. Пізні фото - вже кінця ХХ - початку XXI століття - такого враження не створюють. Але апарати, які прибувають на Червону планету, продовжують фотографувати цей об'єкт, розмір якого сягає півтора кілометра в діаметрі.

Місячного Сфінкса, окрім Lunar Orbiter 4, ніхто більше не фотографував. Хоча можна було б отримати зображення високої роздільної здатності, щоб не залишати анінайменшого приводу для виникнення будь- яких сумнівів. Адже на даний момент зонд LRO знімає місця посадок «Аполонів», на яких видно навіть найменші часточки.

Джерело: http://kp.ru/


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.