У Нью- Йоркському соборі благословляють... тварин Автор: lesya · Опубліковано: 18.10.2010 11:05 · Розділ: Цікаві факти

У Нью-Йоркському соборі святого Іоанна Богослова в день святого Франциска Ассизького, який вважається покровителем усіх тварин, відбулося дійство, присвячене благословенню тварин. На святкове богослужіння привели не лише звичайних собак і кішок, але й кроликів, змій, черепах, лам та навіть верблюда.

Нью-Йоркський собор - не просто найбільший готичний храм у світі: 30 років тому він став першим на Землі місцем, де благословення могли отримати ті, хто не здатний самостійно про це попросити. З тих пір всі. хто побував тут у День благословення тварин, говорять про побачене як про одне з найдивовижніших вражень у житті.

Спочатку цю єпископальну церкву критикували, вважаючи, що храм не місце для балагану. Однак зупинити процес вже було неможливо: з кожним роком зі своїми улюбленцями приїжджао з усього світу все дедалі більше людей. Відвідувачі займали місця навіть на підлозі, оскільки 6 тисячам осіб та 4 тисячам звірів тісно навіть у найбільшому соборі.

Зоопарки і фермери привозять своїх вихованців на автобусах. Минулого року найбільш авторитетним гостем урочистості був слон, цього - верблюд. Тварини вервичкою проходили головним нефом величезного собору. Всупереч інстинктам та законам дикої природи ні в кого з них не було ніяких претензій один до одного - кролики й удави, кішки та миші - всі мирно прямували до вівтаря.

Один з псів виглядав надто сумним на цій церемонії: жодного разу не подав голосу, сидів нерухомо. Його господар все пояснив: "Здає він. Старому 15 років, схоже, останній раз просить благословення". Господар Джека буддист. Поруч протестанти, католики, православні. Раз на рік розбіжності в релігійних догмах поступаються любові до тварин.

Нагадаємо, що благословення тварин у день святого Франциска Ассизького відбувається і в одному з католицьких храмів столиці Філіппін Манілі. А в Іспанії схожі церемонії проводяться в день святого Антонія, якого також вшановують як покровителя братів наших менших.


Інші новини розділу