Вхід вагітним заборонено! Автор: lesya · Опубліковано: 18.10.2010 10:22 · Розділ: Культура

Адміністрація Новозеландського музею маорійського мистецтва "Te papa" ("Наше місце") заборонила відвідування експозицій вагітним жінкам. За словами співробітників музею, прийняття такого рішення зумовлене прокляттям.

Розташований у Веллінгтоні музей "Te Papa", що в перекладі означає "Наше місце", відмовив у відвідуванні вагітним жінкам та жінкам в період менструації, посилаючись на прохання племен, чиї предмети побуту й мистецтва виставлені в експозиціях музею.

Вагітні феміністки протестують проти введення заборони (фото взято з сайту http://www.today.kz/ru)
Вагітні феміністки протестують проти введення заборони (фото взято з сайту http://www.today.kz/ru)

Прес-секретар музею Джейн Кейген пояснила, що люди племені Таонгі вірять в існування Уеру - духів, що мешкають всередині кожного предмета. Ці духи, за повір’ям, можуть вступити в контакт з життєвою силою вагітної жінки та завдати їй шкоди.

Вагітність є для маорійців священним табу, і, за їхніми словами, заборона відвідування музею була введена для того, щоб майбутніх мам не наздогнало маорійське прокляття.

Заборона вже встигла викликати хвилю обурення феміністок. Відома новозеландська активістка Дебора Рассел згадала у своєму блозі про те, що у світській державі, яка фінансує подібні об'єкти культури, така дискримінація є абсолютно неприйнятною.

Дослідники маорійському культури запевняють розсерджених жінок у правильності такого рішення музейного керівництва. Вчені пояснюють, що маорійські жінки не можуть, наприклад, готувати їжу, чекаючи дитину - це споконвічне непорушне табу культури корінних мешканців Нової Зеландії, тому нащадки європейців зобов'язані поважати їх традиції.

Джерело: http://www.today.kz/ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?