Шапка - невидимка скоро стане реальністю? Автор: lesya · Опубліковано: 15.10.2010 13:22 · Розділ: Наука

Впродовж тривалих численних досліджень наука, схоже, змогла розгадати принцип невидимості. Тому тепер для того, щоб стати невидимим, потрібно буде лише одягти спеціальний плащ. "Суперлінзи" - прилад, встановлений в супермашинах, здатний робити невидимими предмети та людей, - не надто потужні, отож для зникнення буде достатньо й однієї деталі одягу.

Мрію про створення унікального одягу, що робив би особу невидимою, втілили в життя двійко математиків - професор Граєм Мілтон з Університету Юти у США, і професор Миколає-Олександру Никоровичі з Політехнічного університету Сіднея в Австралії. Вчені, що опублікували доповідь з результатами власних експериментів у лондонському виданні Royal Society, попереджають: поки що, згідно з теоретичними розробками, прилад може діяти лише за наявності певних світлових частот та виключно в тому випадку, якщо предмет, який необхідно зробити невидимим, знаходиться на дуже близькій відстані від пристрою. Дещо оптимістичніше звучать заявки третього вченого - сера Джона Пендрі, професора теоретичної фізики Імперського коледжу в Лондоні та винахідника суперлінзи, яку й використовували в експериментах попередні дослідники.

Спробуємо зрозуміти, як діє машина. Синтетичні матеріали, з яких виготовлені суперлінзи, змушують світлові потоки поводитися не так, як завжди. Замість позитивного індексу рефракції - властивості, що змушує "заломлюватися" світло під час проходження через призму чи прозору ємкість з водою, - матеріали, з яких зроблені лінзи, отримують негативний індекс рефракції. Простіше кажучи, вони змушують світло повертатися. Професор Мілтон пояснює, що у випадку, коли якісь предмети встановити поруч із суперлінзою, то світло, яке вони відображатимуть, перекриється світлом, випромінюваним суперлінзою. А нема світла - нема й предмету. Принаймні, в зоровому сприйнятті людини.

Звичайно ж, можливості новоствореного пристрою ще дуже обмежені. Необхідно створити і не такі громіздкі суперлінзи, адже поки що вони займають надто багато місця в лабораторії. Окрім того, необхідно внести зміни в конструкцію, щоб пристрій діяв із ширшим спектром світлових хвиль: це допомогло б уникнути того, що лише деякі частини предмета стають невидимими.

За словами професора Пендрі, нова технологія може здобути широку популярність у військовій сфері завдяки здатності "прибирати" з екранів радарів певні об'єкти, або ж у медицині, приміром, захищаючи цією своєрідною мантією електронні інструменти. Захисний костюм солдата-невидимки - справа далекого майбутнього, однак найвідважніші вчені працюють над цим уже сьогодні.

Джерело: http://www.inauka.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.