Вчені навчились передбачати тривалість романтичних взаємин Автор: lesya · Опубліковано: 15.10.2010 12:43 · Розділ: Цікаві факти

Американські вчені з'ясували, що передбачити долю та перебіг романтичних взаємин можна за допомогою аналізу словникового запасу одного з партнерів. Отож тепер дослідники зможуть обчислювати, чи триватиме кохання довіку, чи незабаром пристрасні почуття до партнера зникнуть, за допомогою проведення тесту на виявлення словесних асоціацій.

Дослідження було проведене співробітниками Університету Рочестера (штат Нью-Йорк, США). Як повідомляють британські ЗМІ, в експерименті взяло участь 116 добровольців. В процесі проведення тестування піддослідним показували слова з позитивним смисловим забарвленням, наприклад, "лад" та "спільне користування майном" і негативно забарвлені - такі як "горе" і "ворожість".

Спочатку учасників просили натискати спеціальну кнопку щоразу, коли побачене ними слово з позитивним значенням асоціювалося, на думку піддослідних, з їхнім партнером. Під час другого тесту добровольці виконували майже аналогічні дії, тільки їм необхідно було відзначати слова з негативним забарвленням, які в глибині підсвідомості пов'язуються з образом коханої людини.

Взаємини триватимуть довше, якщо ви називатимете свого партнера лагідними словами (фото взято з сайту novynar.com.ua)
Взаємини триватимуть довше, якщо ви називатимете свого партнера лагідними словами (фото взято з сайту novynar.com.ua)

При цьому завдання виконувалися швидко - в учасників експерименту не було часу на обдумування власних відповідей. В результаті виявилося, що люди, взаємини яких знаходилися на межі розриву, набагато частіше використовували негативно забарвлені слова для характеристики свого партнера.

"Що найбільше мене вразило в цьому експерименті, так це те, що розроблена нами методика діагностики романтичних відносин виявилася набагато ефективнішою, аніж та інформація про партнерів, яку надали піддослідні", - зазначив Рональд Рогг, керівник дослідження.

За словами вченого, у людей, які під час тестування демонстрували негативне ставлення до своїх половинок, ризик розриву взаємин протягом року з моменту експерименту підвищувався десь у сім разів. Так, із 116 учасників дослідів 11 осіб розірвали взаємини зі своїми партнерами за вказаний період часу, як і прогнозували вчені.

Джерело: http://top.rbc.ru


Інші новини розділу