Створено унікальну теплицю для вирощування овочів на Місяці Автор: lesya · Опубліковано: 15.10.2010 12:24 · Розділ: Нові технології

Вчені створили спеціальну теплицю, спроектовану з метою вирощування в екстремальних умовах картоплі, арахісу, помідорів і перцю. Планується, що в недалекому майбутньому ці овочі стануть основою харчування космонавтів, що здійснять подорож на Місяць.

Теплиця завдовжки п'ять з половиною метрів була розроблена компанією Sadler Machine Co. спільно з колегами з університету Арізони. Винахід планується помістити під поверхнею Місяця, щоб захистити його від смертоносних космічних променів та спалахів на Сонці. Рослини вирощуватимуться в теплиці без грунту завдяки технології, що отримала назву «гідропоніка», а також за умов використання певних відповідних мінеральних елементів та своєрідних довгастих конвертів, які підтримують насінини під час росту. Рослини отримуватимуть вуглекислий газ, який видихають космонавти. Він разом з водою доставлятиметься в теплицю в спеціальних герметичних накопичувачах, а сонячне світло потраплятиме туди за допомогою волоконно-оптичного кабелю. Водночас дослідники створили систему віддаленого управління з метою підготовки їжі до моменту прибуття космонавтів. Вся система може бути упакована в диск, ширина якого становить не більше метра, який, після прибуття на Місяць, можна розгорнути всього за 10 хвилин. Овочі ж виростуть на протязі місяця. За 24 години така теплиця може виробити до 50 літрів питної води та 0.3 кілограма повітря.

Унікальна теплиця зможе використовуватися і на Землі (фото взято з сайту http://www.infomaniya.ru)
Унікальна теплиця зможе використовуватися і на Землі (фото взято з сайту http://www.infomaniya.ru)

Разом з тим, винахід може використовуватися і в межах земної орбіти. Дослідники також працюють над технологією, яка дозволить створювати сади в умовах густонаселеного міста, де родючих типів грунту практично не залишилося. Ідея полягає в тому, щоб створювати свіжу їжу високої якості, яку не потребуватиме транспортування на далекі відстані. Це дозволить впровадити землеробство у повсякденне життя мешканців міста.

Схоже, що найближчим часом зовнішній вигляд Місяця значно зміниться. Окрім теплиць з овочами, там завдяки старанням людини з'явиться Ноїв ковчег та електростанції.

Джерело: http://www.infomaniya.ru/


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.