Лікувальні властивості молока Автор: Вікторія · Опубліковано: 18.05.2009 12:36 · Розділ: Краса і здоров'я

Молоко здавна вважається легкою їжею; його застосовують майже при всіх шлунково-кишкових захворюваннях. Наука про харчування вважає, що молочні продукти необхідно включати до складу раціону як дітей, так і дорослих.

Молоко застосовують при виснаженні, недокрів'ї, після хвороб або поранень, а також в тих випадках, коли необхідно замінити білки м'яса, яєць або риби (при хворобах печінки, нирок). Це краща їжа при серцевих захворюваннях і набряках, оскільки воно має діуретичні властивості, тобто підсилює виділення сечі, не подразнюючи нирок.

Для хворих, що страждають від набряків, російський лікар Ф. Карелль запропонував особливу дієту, яка в трохи зміненому вигляді застосовується до наших днів. Хворому в перші два дні призначаються по 100 мл молока (7 разів на день), 100 мл фруктового соку і 100 мл 20%-ного розчину глюкози.

Через два дні додають 100 г молочної каші з вершковим маслом (2 рази на день), ще через два дні кількість молока зменшують до 50 мл, додається картопляне пюре з маслом та одне яйце, а через два дні крім молока, картопляного пюре і каш хворому дають омлет з двох яєць або перетертий сир, м'ясне суфле (перетерте м'ясо з вершковим маслом). У всіх випадках рекомендується фруктовий сік. При такому харчуванні організм хворого не обтяжується, досягається швидке виведення великої кількості води, помітно поліпшується робота серця.

Ця дієта рекомендується також при захворюваннях печінки, підшлункової залози, нирок, при ожирінні та атеросклерозі, інфаркті міокарда, гіпертонічній хворобі. Молоко широко застосовують при виразках шлунку та дванадцятипалої кишки, гастритах, а також неврозі шлунку. Якщо при цьому продукт погано засвоюється, його слід розбавляти слабкою кавою, мінеральною водою, давати малими порціями і обов'язково теплим.

Молоко та вершки широко застосовуються при проведенні операцій на органах шлунково-кишкового тракту за методом професора С.І. Спасокуцького, коли хворому вводять в тонку кишку підігріту суміш з 1 л молока, 40 г спирту, какао і яєць. Хворий, що отримав таке підкріплення під час операції, швидко видужує.

Молоко рекомендують хворим зі щелепно-лицьовими пораненнями. Переважно рідка їжа, основою якої є молоко і молочні продукти, призначається людям, які лихоманять, а також психічно хворим. Його також застосовують для попередження професійних захворювань робочих, а також при отруєннях солями важких металів, кислотами, лугами, йодом та бромом.

Джерело povarenok.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.