Токіо - кулінарна столиця світу Автор: lesya · Опубліковано: 15.10.2010 12:13 · Розділ: Цікаві факти

Цими днями відбулася, мабуть, одна з найважливіших подій світової ресторанної індустрії - побачив світ путівник "Мішлен" за 2011 рік. Автори видання щорічно визначають кулінарну столицю світу, разом з тим вирішуючи, ресторанам якого міста доведеться здобути статус найпопулярніших.

Цьогорічним переможцем стала столиця Японії - Токіо. Саме це місто визнане знавцями світовим кулінарним центром. Перше місце Токіо дісталося за те, що саме тут спеціалісти виявили найбільшу в світі кількість ресторанів, яким вдалося потрапити на сторінки головного путівника для гурманів. Укладачі “мішленівського” гіда в цьому році нарахували в столиці Країни висхідного сонця 197 зоряних ресторанів: 11 закладів з трьома зірками, 42 - з двома і 144 ресторани з однією мішленівською зіркою.

За кількістю “мішленівських” ресторанів Токіо обійшло Париж, який зайняв друге місце в рейтингу: автори путівника нарахували в місті закоханих 64 “мішленівських” ресторани. До речі, Париж можна назвати найпатріотичнішим в кулінарному плані містом - з усіх мішленівських ресторанів лише два не є французькими: в одному з них подають страви іспанської кухні, в іншому - японської (обидва ресторани мають одну зірку в мішленівському гіді). За кількістю "тризіркових" ресторанів Париж наздогнав Токіо - тут, на превелику радість гурманів, розташовується понад десяток закладів, які отримали вищу оцінку путівника "Мішлен".

Кулінарною столицею цього року стало Токіо
Кулінарною столицею цього року стало Токіо

Третє місце дісталося ще одному японському місту Кіото - тут 85 ресторанів, відзначених зірками "Мішлен", серед яких шість трьохзіркових ресторанів.

На четвертому місці рейтингу - Нью-Йорк. У місті працює 57 "мішленівських" ресторанів, з них десять закладів отримали дві зірки, п'ять ресторанів удостоїлися трьох зірок. Відзначимо, що Нью-Йорк може похвалитися дивовижним різноманіттям: в місті функціонують зоряні ресторани з австрійською, іспанською, італійської, перською та японською кухнями, також трапляються невеликі закусочні зі стейками та паби, оформлені в англійському стилі.

Джерело: http://style.rbc.ru


Інші новини розділу