Космічна техніка для... дантистів Автор: lesya · Опубліковано: 15.10.2010 12:09 · Розділ: Нові технології

Космічні технології подарують дантистам мініатюрну рентгенівську камеру. Новий прилад розроблений шведською компанією Scint-X, яка адаптувала передову технологію компанії Nanospace, що використовувалася раніше для мініатюризації космічної техніки.

Камера здатна робити набагато докладніші рентгенівські знімки з вищою контрастністю, ніж звичайні рентгенапарати, які, як правило, використовуються в стоматології. Серце пристрою - мініатюрний "структурований сцинтилятор", що перетворює рентгенівські промені у видиме світло.

Технологія MEMS надає можливість створити складний профіль сцинтилятора на мікроскопічному рівні (фото взято з сайту cnews.ru)
Технологія MEMS надає можливість створити складний профіль сцинтилятора на мікроскопічному рівні (фото взято з сайту cnews.ru)

Nanospace використовує технологію виробництва схожих мініатюрних схем з кремнієвих пластин, які формують вузли (форсунки, насоси, сопла і т.д.) найменшого з усіх існуючих на сьогоднішній день ракетних двигунів. Такі двигуни з габаритами всього 51 × 43,5 мм використовуються для надзвичайно точного позиціонування шведського супутника Prisma.

В основі сцинтилятора - спеціально структурована кремнієва підкладка, що дозволяє отримати фотознімки суттєво вищої якості. При цьому в рот пацієнта поміщають камеру набагато меншого розміру, ніж зазвичай, що робить процедуру зйомки комфортнішою.

У сцинтиляційному детекторі світло, яке виділяють певні речовини при опроміненні рентгеном, потрапляє на матрицю фотоприймача, де формується зображення. Використання сцинтилятора для перетворення рентгенівського випромінювання у видиме світло вже застосовувалося раніше, але до цих пір такий метод зйомки мав низьке рішення, тож для детальних знімків до цього часу спеціалісти продовжують масово використовувати фотоплівку. Завдяки ретельному освоєнню процесу створення мікроелектромеханічних систем (MEMS) вдалося розробити пристрій з кращими характеристиками, аніж у його попередників. Аналогічна камера буде встановлена в супутнику ЄКА (запуск у 2011 році): вона, насамперед, дозволить дослідити процеси плавлення та затвердіння металів під час виробництва екзотичних матеріалів в умовах невагомості з роздільною здатністю до 5 мікрон.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.