Творча інтерпретація соняшникового насіння на виставці у Tate Modern Автор: lesya · Опубліковано: 14.10.2010 12:38 · Розділ: Культура

Підлога величезного залу лондонської галереї Tate Modern на цьому тижні вкрилася оригінальним килимом, товщина якого складає десять см. Незвичне покриття створене зі ста мільйонів розфарбованих вручну порцелянових насінин, що стали частиною нової інсталяції відомого китайського художника на ім'я Ай Вей Вей (Ai Wei Wei). Для того, щоб виготовити це насіння, 1600 китайців працювали протягом двох з половиною років.

Відвідувачам виставки пропонують ходити по насінню, бавлячись ним. Щодня співробітники галереї будуть розрівнювати насіння для наступних відвідувачів. Ай Вей Вей розповів, що насіння уособлює голод в Китаї під час правління Мао Дзедуна (Mao Tse-tung). Символічне значення продукту - в тому, що саме насіння стало єдиною легко доступною мільйонам китайців їжею. Понад 30 млн людей померли від голоду в 1958-61 роках. «Насінини є своєрідним нагадуванням про комуністичні часи. Ми повинні поділитися ними з друзями», - зауважив художник. Ай Вей Вей відомий також своєю роботою на олімпійському стадіоні в Пекіні, щоправда, митець не рекомендував китайцям відвідувати Олімпійські ігри 2008 року, оскільки, за його словами, він усвідомив, що влада використовує творіння художника як засіб пропаганди. Ай Вей Вей описав Ігри як «штучну посмішку Китаю».

Гігантський павук Луїзи Буржуа (фото взято з сайту itravelnet.com)
Гігантський павук Луїзи Буржуа (фото взято з сайту itravelnet.com)

Це 11-я робота із серії Unilever, поміщена в галереї Tate Modern. Виставка розпочалася 2000 року демонстрацією гігантських сталевих павуків та дзеркал Луїзи Буржуа (Louise Bourgeois), що пішла з життя у червні цього року. Луїза Буржуа (Louise Bourgeois), американський скульптор і художниця, родом із Франції, померла у віці 98 років, через два дні після серцевого нападу. Луїза Буржуа жила й працювала в Нью-Йорку з 1938 року. Вона продовжувала творчу діяльність до кінця життя. Гігантські павуки, створені скульптором, виставлялися у всьому світі, подарувавши авторці прізвисько «Жінка-павук» (Spiderwoman). Висота деяких з цих павуків досягає трьох поверхів.

Абстрактні зображення Луїзи Буржуа, присвячені таким темам, як народження, сексуальність і смерть, зробили її однією з найвпливовіших скульпторів сучасності. Тим не менше, не зважаючи на високу оцінку критиків, популярність прийшла до неї лише після 70-ти років.

Нагадаємо, що минулого року в галереї Tate Modern була виставлена інсталяція польського художника Мирослава Балки (Miroslaw Balka), яка представляє собою сталеву кубічну структуру розміром 30х10х13 м. В об'єкт, схожий на контейнер, публіка потрапляла проходячи довгим трапом. Перебуваючи на одному кінці трапа, глядач спостерігав тільки чорний прямокутник, який поступово, в міру занурення всередину контейнера, огортав його з усіх боків, повиваючи повною темрявою, що, за задумом художника, повинно було дозволити глядачам осягнути суть самої темряви.

Назву об'єкту - «Як воно є» (How It Is) - було запозичено з роману нобелівського лауреата Семюела Беккета (Samuel Beckett). «Мій твір - про все одразу і ні про що окремо. Коли я приступав до його створення, то поняття не мав, що вийде в підсумку і що воно означатиме», - розповів художник. На думку мистецтвознавців, об'єкт формує «індивідуальний та колективний досвід переживання темряви». Глядачі чують відлуння власних кроків, маючи можливість водночас відчувати оксамитові стіни контейнера, які немов передають тактильне відчуття темряви.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru/


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?