Собаки- оптимісти вірять своїм господарям Автор: lesya · Опубліковано: 14.10.2010 11:26 · Розділ: Природа

Британські вчені довели, що собак, як і людей, можна поділити на песимістів і оптимістів. Daily Mail повідомляє, що собаки- песимісти завжди впевнені у тому, що господар, вийшовши з дому, обов’язково повернеться, натомість тваринам з яскраво вираженою схильністю до песимізму видається, ніби господар кидає їх назавжди.

Вчені провели низку експериментів, залучивши до проведення досліджень 24 собак, що належали двох притулкам для тварин. Дослідженням керував Майкл Мендл, професор Брістольського університету. Спочатку тварин протестували на схильність до виникнення неврозів, зумовлених розлукою з людьми. Опісля в собак виробили умовні рефлекси на те, що корм в посудинах знаходитиметься лише в певних визначених місцях приміщення. На другому етапі миски з їжею ставили в «нейтральні» точки.

«Собак, які підбігали до миски з надією знайти корм, зарахували до оптимістів, а тих, які навіть не зробили спроби перевірити, чи наповнені посудини їжею, чи ні - до песимістів», - пише видання. В процесі дослідження виявилося, що собаки, які на самоті нервують, схильні до песимізму набагато частіше.

Вчені поділили собак на оптимістів та песимістів (фото взято з сайту zveri.net)
Вчені поділили собак на оптимістів та песимістів (фото взято з сайту zveri.net)

Справжнім оптимістом можна назвати собаку породи хаскі на прізвисько Мишко. Тварина та її господарі нещодавно записали справжню музичну композицію, яка стала лідером переглядів на YouTube.

Джерело: http://www.rosbalt.ru/


Інші новини розділу