60% населення Афганістану страждають психічними захворюваннями Автор: lesya · Опубліковано: 14.10.2010 11:05 · Розділ: Цікаві факти

Спеціалісти стверджують, що десятилітні війни, голод та економічні проблеми стали причинами того, що 60% населення Афганістану страждають від хронічного стресу та різного типу психічних захворювань.

Про це повідомила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров'я країни Сарайя Даліл під час промови, присвяченої відзначенню в Кабулі Дня Психічного Здоров'я, що відбулося кількома днями раніше. За словами жінки, картина особливо вражаюча в тих частинах країни, які на сьогоднішній день залишаються недосяжними для працівників державної системи охорони здоров'я через підвищену активність "Талібану" в цих регіонах. Даліл в своєму зверненні до народу підкреслила: "Крайня бідність, відсутність безпеки, постійне насильство, статева нерівність є тими факторами, що значною мірою погіршують і без того безвихідне становище в країні".

Кількість ліжок для психічнохворих не перевищує 200 (фото взято з сайту tsn.ua)
Кількість ліжок для психічнохворих не перевищує 200 (фото взято з сайту tsn.ua)

Разом з цим ситуацію загострює і високий рівень безграмотності та загальної відсталості населення - понад 70% громадян Афганістану не вміють ні читати, ні писати.

Водночас, на території всієї країни можна знайти всього кількох професійних психіатрів, а кількість ліжок, призначених для лікування душевнохворих, не перевищує 200.

Джерело: http://mignews.com/


Інші новини розділу