В США на світ з'явився малюк, зачатий 20 років тому Автор: lesya · Опубліковано: 13.10.2010 10:22 · Розділ: Медицина

В Сполучених Штатах з'явився на світ здоровий хлопчик з ембріона, замороженого два десятиліття тому. Такий своєрідний рекорд встановлено в Медичній школі Східної Вірджинії. 42-річна мати малюка, ім'я якої залишається в таємниці, звернулася за допомогою до фахівців, що займаються екстракорпоральним заплідненням, десять років тому. Під час лікування лікарями використовувалися зародки, створені для іншої жінки, яка успішно завагітніла й народила ще у 1990 році.

Заморожені ембріони - це новий етичний бар'єр для ЕКО, який явно не брався до уваги недавнім нобелівським лауреатом Робертом Едвардсом та його колегою Патріком Стептоу, коли в 1978 році вони сповістили світ про народження першої дитини, зачатої в пробірці. Оскільки медикаменти й технології з тих пір значно вдосконалилися, лікарі почали отримувати більше ембріонів, ніж потрібно. Частину з них поміщали в морозильну камеру (наприклад, у Великобританії їх дозволено зберігати протягом 55 років). Як з'ясувалося, ембріони досить непогано там почувалися.

Ембріон здатний зберігатися десятиліттями (фото взято з сайту rusministrant.spaces.live.com)
Ембріон здатний зберігатися десятиліттями (фото взято з сайту rusministrant.spaces.live.com)

Однак уявіть собі, що пара розлучилася. Кому ж належать потенційні люди, які очікують своєї години: чоловікові чи дружині? А як бути з такою практикою, коли батьки архівують генетичний матеріал для подальшого використання власними дітьми? Приміром, у 2007 році мати заморозила кілька яйцеклітин для своєї дочки з вродженим безпліддям. Кого народить майбутня мати? Наполовину сина (дочку), наполовину брата (сестру)?

Про свої успіхи лікарі відзвітували в журналі Fertility and Sterility.

Джерело: http://science.compulenta.ru


Інші новини розділу