Доісторичні люди піклувалися про старих та немічних Автор: lesya · Опубліковано: 13.10.2010 10:10 · Розділ: Наука

Доісторичні мисливці, що передували неандертальцям та сучасним людям, турбувалися про старих і немічних членів своїх громад вже 500 тисяч років тому. Про це повідомляється у статті дослідників, опублікованій журналом Proceedings of the National Academy of Sciences.

Автори публікації зробили свої висновки на підставі дослідження будови попереково-тазових кісток людини гейдельберзького типу, що мешкала на території сучасної Іспанії близько півмільйона років тому. Найбільша цінність знахідки в тому, що останки належали людині, яка досягла небувалого на той час віку - 45 років. Останки первісних людей, померлих у такому похилому віці, ніколи до цього не траплялися археологам.

Доісторичні мисливці піклувалися про старших (фото взято з сайту improvisus.com)
Доісторичні мисливці піклувалися про старших (фото взято з сайту improvisus.com)

Вивчення фрагментів кісток показало, що чоловік (археологи назвали його "Елвісом", вже не міг триматися прямо та, швидше за все, використовував тростину під час ходи. Окрім сильного викривлення хребта в поперековій області та спондилолістезу, Елвіс страждав ще й хворобою Бааструпа (патологічним зближенням остистих відростків хребців). Вчені впевнені, що чоловік постійно страждав від сильних болів в попереку, а тому повністю залежав від своїх одноплемінників, не маючи можливості самостійно добувати їжу.

З усього видно, що таке гуманне ставлення до "Елвіса" з боку родичів зумовлене його величезним життєвим досвідом, який допомагав всій громаді вижити. “Замість того, щоб стати тягарем, він був джерелом знань, які допомагали іншим членам спільноти виживати, що засвідчує високу соціалізацію та згуртованість цієї групи людей", - зауважив провідний автор публікації Алехандро Бонматен (Alejandro Bonmati) з Мадридського університету Комплутенсе в інтерв'ю інтернет-виданню New Scientist.

Джерело: http://www.rian.ru/


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.