Цегла нового покоління виготовлятиметься з... вовни та водоростей Автор: lesya · Опубліковано: 13.10.2010 10:00 · Розділ: Нові технології

Надзвичайну креативність та особливу неординарність проявили дослідники з університетів Севільї (Universidad de Sevilla) і Стратклайда (University of Strathclyde), створивши цеглу з вовни та водоростей. Новий будівельний матеріал, не зважаючи на походження, міцніший від класичних зразків необпаленої цегли.

Основними перевагами своїх цеглин творці вважають екологічну безпеку і те, що вони виготовляються з місцевих (в даному випадку шотландських) матеріалів. З метою підвищення стійкості до натиску, творці незвичайної цегли додали до глини волокна вовни та алгінат (alginate) - природний полімер, який отримують із клітинних стінок бурих водоростей.

Вчені з'ясували, що біополімер покращує механічні властивості матеріалу як композиту, а волокна зменшують кількість тріщин і деформацій, що з'являються в процесі пресування. Окрім того, така цегла набагато швидше сохне.Тестування готових зразків довело, що як алгінат, так і волокна (навіть у незначній кількості) зміцнюють цеглу майже у два рази.

Новий будівельний матеріал щонайменше в два рази міцніший за звичну цеглу (фото взято з сайту www.membrana.ru)
Новий будівельний матеріал щонайменше в два рази міцніший за звичну цеглу (фото взято з сайту www.membrana.ru)

В статті, опублікованій журналом Construction and Building Materials, автори розробки розповідають, що вивчили кілька "рецептів" виготовлення цегли, які поєднують глинистий грунт, природні полімери, а також вовну овець у різних пропорціях.

Звичайно, нова розробка не зрівняється за міцністю з бетоном чи багатьма іншими будівельними матеріалами, зате альтернативний варіант виробництва цегли значно скорочує енергетичні витрати й викиди шкідливих речовин в навколишнє середовище.

Джерело: http://www.membrana.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.