Google працює над створенням "штучного" розуму Автор: lesya · Опубліковано: 13.10.2010 09:52 · Розділ: Авто-мото

Компанія Google, одна з найбільших корпорацій світового ринку, що займається створенням та розробкою високих технологій, продовжує освоювати "суміжні" сектори, в тім числі й автомобілебудування. На сьогоднішній день Google працює над створенням автомобілів, здатних пересуватися без участі людини. Тестові автомобілі, управління якими здійснює комп'ютерна система, пройшли успішні випробування на дорогах загального користування в США. Ці машини тестувалися в безпілотному режимі (з епізодичним втручанням людини) майже чверть мільйона кілометрів. Разом з тим, експеримент проводився як на вузьких вулицях міста, так і на магістралях з інтенсивним рухом.

В проекті використовується сім спеціально вдосконалених автомобілів Toyota Prius, які обладнані відеокамерами, радарами, лазерними далекомірами та зовнішніми GPS-антенами, що дозволяють бортовим комп'ютерам орієнтуватися в просторі та відстежувати зміну дорожньої ситуації.

За словами розробника Себастьяна Труна (Sebastian Thrun), головним пріоритетом проекту є безпека. За кермом кожного автомобіля під час пробної поїздки знаходиться досвідчений водій, готовий в будь-який момент взяти керування на себе. За функціонуванням автоматичної системи стежить інженер, який на момент поїздки також знаходиться в салоні. Окрім того з метою виключення можливих неточностей карт та небезпечних несподіванок детальна схема доріг, по яких пролягає маршрут, складається заздалегідь за допомогою звичайних авто. За весь час тестування відбулася лише одна аварія за участю робота, коли в задню частину кузова машини Google, що зупинилася на світлофорі, врізався інший автомобіль.

За словами Труна, широке використання автономних авто, ймовірно, зможе скоротити кількість жертв ДТП вдвічі. Крім того, в компанії Google вважають, що автомобілі без водія стимулюватимуть спільне використання кількома особами одного транспортного засобу, скоротивши таким чином витрати пального та знизивши рівень забруднення навколишнього середовища. Водночас, вони можуть стати основою транспорту майбутнього. Втім, за найоптимістичнішими прогнозами, шлях до практичного впровадження безпілотної технології займе не менше восьми років.

Трьохколісний мінікар Aptera (фото взято з сайту inhabitat.com)
Трьохколісний мінікар Aptera (фото взято з сайту inhabitat.com)

Разом з цим керівництво компанії Google захоплюється не лише виробництвом робокарів. Як відомо, фірма стала одним з основних інвесторів проекту створення футуристичного мінікара Aptera, який навесні поступив на конвеєр, не втративши жодного з елементів, притаманних концепту.

Масовий випуск "мультиплікаційних" автомобілів на трьох колесах стартує в 2011 році. Раніше планувалося, що серійне виробництво Aptera почнеться в 2009 році, однак здійсненню планів компанії завадила світова економічна криза.

Завдяки наднизькій вазі, надзвичайно обтічному кузову та наявності гібридної силової установки Aptera витрачає літру бензину на 100 км при швидкості 88,5 км / год, а в разі розміреного водіння можна досягти й 0,78 л на одну сотню кілометрів. Водночас авто аж ніяк не назвеш повільним - розгін з місця до 100 км / год займає близько 10 сек.

Джерело: http://www.kolesa.ru/news


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.