Наш світ "жайворонків" Автор: lesya · Опубліковано: 12.10.2010 12:55 · Розділ: Краса і здоров'я

Видання Die Welt неодноразово намагається привернути особливу увагу читачів до питань небезпеки роботи по змінах, а також веде мову про шкоду ритму життя, що не збігається з так званим внутрішнім годинником.

Так званий внутрішній годинник, за словами кореспондента видання, визначає найсприятливіший для кожної людини період сну та бадьорості, а також регулює температуру тіла й вироблення гормонів. Найсильніше на внутрішній ритм організму впливає зміна дня і ночі, отож "соціальний" час, обумовлений певними суспільними вимогами, нерідко йде врозріз з цим внутрішнім годинником.

Важливо, щоб соціоритми збігалися з ритмом так званоговнутрішнього
Важливо, щоб соціоритми збігалися з ритмом так званоговнутрішнього

Хронобіолог Тіль Реннеберг з мюнхенського Інституту медичної психології, що займається вивченням цих та схожих проблем, вважає внутрішній ритм дуже важливим для людини, тому є прихильником регулярного переходу з зимового часу на літній і навпаки, а також роботи по змінах, якою, за підрахунками вченого, в промислових країнах зайнято близько 20% трудящих.

Разом з тим Реннеберг звертає увагу на існування різних типів природних ритмів, на поділ людей на "сов" і "жайворонків". До "сов" належать приблизно 60% населення.

Лише нещодавно, продовжує видання, вчені заговорили про можливі шкідливі наслідки життя, ритм якого не співпадає з ритмом внутрішнього годинника. "Якщо б ми могли спати у відповідності з нашими внутрішніми потребами, ми б набагато менше втомлювалися протягом дня, краще працювали й рідше хворіли", - стверджує Реннеберг.

Джерело: http://www.inopressa.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.